Niespodziewany album Tarji Turunen!


Podczas trwającego właśnie oczekiwania na nowy album Tarji Turunen - The Shadow Self - który ukaże się w sierpniu, królowa ciężkiego rocka po raz kolejny zaskakuje fanów. Poznajcie szczegóły dotyczące wydania prequela płyty The Shadow Self, zatytułowanego The Brightest Void.

Czas ten ma umilić premiera prequela albumu zatytułowanego The Brightest Void, na którym znajdzie się ponad 50 minut nowej muzyki. Tarja opowiada: „Mam nadzieję, że The Brightest Void to miła niespodzianka do każdego z Was. Podczas długiego procesu nagrywania utworów na nową płytę, The Shadow Self, zdałam sobie sprawę, że jest tak wiele bliskich mi kawałków, że nie uda mi się zmieścić ich na jednym albumie. Tym razem postanowiłam nie zachowywać nic dla siebie i podzielić się wszystkim z fanami, którzy mnie wspierają. The Brightest Void to więcej niż przedsmak przed The Shadow Self. To 9-cio utworowa płyta, na której każdy odnajdzie wspólne elementy z The Shadow Self,  ale również pełnoprawny i oddzielny album. Utwory z obydwu płyt będzie można usłyszeć podczas letnich festiwali i na mojej własnej trasie, w drugiej części roku. Miejcie oczy otwarte. Mamy dla Was więcej niespodzianek”.

Na The Brightest Void pojawią się wspaniali goście: Michael Monroe, ikona glam rocka i frontman Hanoi Rocks oraz Chad Smith (który nie potrzebuje przedstawiania). Na płycie będzie można usłyszeć również nowy miks utworu, który powstał we współpracy z Within Temptation Paradise (What about us). Płytę otwiera nowy singiel Tarji zatytułowany No Bitter End. Całość uzupełniają cover piosenki Sir Paula McCartney’a House Of Wax i nowa wersja Goldfinger, znanego z filmu o Jamesie Bondzie utworu Shirley Bassey.

Album Tarji - The Brightest Void - ukaże się 3 czerwca 2016 roku w formatach CD i LP.

Okładka i tracklista płyty:

1. No Bitter End -Video Clip Version
2. Your Heaven And Your Hell - with Michael Monroe
3. Eagle Eye - with Chad Smith on drums
4. An Empty Dream
5. Witch Hunt
6. Shameless
7. House of Wax
8. Goldfinger
9. Paradise (What About Us) - New Mix of the collaboration with Within Temptation and Tarja


Paulina Łyszko

--
Informacja prasowa od Mystic Production.

Komentarze