The Waterboys zagrają w Warszawie!


Legendarny zespół The Waterboys wystąpi po raz pierwszy w Polsce! Koncert odbędzie się 6 czerwca w warszawskim klubie Progresja Music Zone.


Grupa The Waterboys powstała w 1981 roku w Londynie. Swoją nazwę zaczerpnęła od piosenki „The Kids” Lou Reeda oraz fascynacji twórców motywami morskimi. Zespół powołali do życia trzej młodzi Szkoci: Mike Scott, Anthony Thistlethwaite i Kevin Wilkinson. Z biegiem czasu szeregi zasilili Karl Wallinger i Roddy Lorimer. W marcu 1983 ukazał się singel „A Girl Called Johnny” stworzony w hołdzie Patti Smith. W lipcu tego samego roku swoją premierę miała debiutancka płyta „The Waterboys”, która wpisuje się w nurt New Wave.
Ostatnim studyjnym albumem w dyskografii The Waterboys jest „Modern Blues“, który ukazał się w 2015. Muzycy postawili na klasyczne rockowe granie. Udowodnili nim, że takiego rocka grają jedynie The Waterboys. Płyta nagrana została w Nashville z grupą muzyków, do których zaliczają się legendarny basista David Hood (Muscle Shoals), gitarzysta Zach Ernst (Black Joe Lewis, The Relatives), perkusista Ralph Salmins (Paul McCartney, Madonna), długoletni współpracownik Waterboys, Steve Wickham, oraz pochodzący z Memphis, klawiszowiec „Brother” Paul Brown. Płyta zebrała wyśmienite recenzje na całym świecie.
W swoich poetyckich tekstach Mike Scott porusza tematy socjologiczne, historyczne, problemy wiary, duchowości, a także tematy osobistych tragedii, rozterek miłosnych, marzeń i snów. Swoimi utworami często wyraża także uwielbienie i uznanie dla innych artystów.
Ich muzyka to istny tygiel, łączący w sobie alternatywnego rocka, bluesa, muzykę folkową oraz hard rocka, okraszony nutą poezji śpiewanej. Popularność i zasięg zespołu nigdy nie był większy niż teraz.

--
Informacja prasowa od Mystic ProductionKomentarze