Angelcorpse zagra koncert w Krakowie


Amerykański zespół Angelcorpse zagra jedyny koncert w Polsce 30 października 2016 roku w krakowskiej Rotundzie. Pierwsza (limitowana) pula biletów trafi do sprzedaży 06.06.2016 roku. Wydarzenie organizuje Left Hand Sounds.


„Jeden z najbardziej bezwzględnych zespołów, jakie kiedykolwiek nosiła Ziemia, powraca. Tak, Angelcorpse wracają. Tej jesieni, Pete Helmkamp, Gene Palubicki i Ron Parmer zaprowadzą deathmetalową dyktaturę na Starym Kontynencie. Dotrze ona również do Polski, gdzie Amerykanie dadzą jedyny koncert 30 października w Krakowie” – zapowiada organizator wydarzenia.


Angelcorpse + supports

30.10. Kraków, Rotunda
Pierwsza (limitowana) pula biletów trafi do sprzedaży 6.06.2016!

Informacje na temat cen biletów zostaną podane wkrótce.

Angelcorpse to zespół-instytucja i synonim wszystkiego, co najbardziej ekstremalne w muzyce metalowej. Założona w 1995 roku na gruzach kultowego Order From Chaos (twórcy m.in. albumu „Stillbirth Machine”) formacja jest żywą definicją death metalu, który stężeniem bluźnierstwa, siarki i nieokiełznanej dźwiękowej przemocy wielokrotnie rzucał wyzwanie największym ikonom gatunku z Deicide i Morbid Angel na czele. Chaotyczny styl kompozycji, zionące nienawiścią i pogardą dla słabości teksty Helmkampa, wykrzykiwane w takt nieustannego rytmicznego huraganu – to elementy, za pomocą których Amerykanie nad wyraz przekonywająco kreślili swoje pejzaże zagłady. Słuchając po latach płyt takich jak debiutancki „Hammer of Gods” (1996), bestialski „Exterminate” (1998) czy będący jego godnym dopełnieniem „The Inexorable” (1999), wciąż trudno wyobrazić sobie godnego przeciwnika dla Angelcorpse. Ostatnim studyjnym dokonaniem grupy pozostaje wydany w 2007 r. album „Of Lucifer and Lightning”, po którego premierze muzycy zawiesili działalność i skoncentrowali się na innych projektach: Palubicki powołał do życia Blasphemic Cruelty i Perdition Temple, a Pete Helmkamp nagrywał m.in. z Revenge i Kerasphorous, a ostatnio Abhomine.

Z okazji przypadającej na ten rok rok, 20. rocznicy wydania studyjnego debiutu, Angelcorpse postanowili zaatakować świat po raz kolejny. Niedawny koncert zespołu na Netherlands Deathfest w Tilburgu nie pozostawił najmniejszych wątpliwości: ci kolesie wciąż pragną siać śmierć, pluć w oblicza bogów i deptać wszelkie świętości. I nie cofną się przed tym ani na krok.
Informacje na temat cen biletów zostaną podane wkrótce.


--

Komentarze