Girugamesh zagra w Krakowie już 24 maja!


Koncert Girugamesh zbliża się wielkimi krokami – Japończycy wystąpią 24 maja w krakowskim klubie Kwadrat – będzie to ostatnia okazja, żeby zobaczyć grupę na żywo, ponieważ formacja po 12 latach kończy karierę.

Girugamesh – jedna z najciekawszych j-rockowych formacji ostatnich lat kończy działalność. Członkowie zespołu po 12 latach zdecydowali, że dali od siebie i poświęcili zespołowi wszystko, co mogli. Muzycy nie ujawniają jeszcze, czy będą kontynuować karierę muzyczną w innych projektach.
Oznacza to, że drugi koncert „Giru” w Polsce, który odbędzie się 24 maja w krakowskim Kwadracie, będzie zarazem ostatnim występem zespołu w Polsce. To punkt obowiązkowy dla każdego fana japońskich (nie tylko muzycznych klimatów).
Dla tych, którzy Girugamesh dopiero poznają lub chcieliby się dowiedzieć o nich więcej, serwis Asian Music Poland przygotował obszerną biografię z zespołu, z której dowiecie się wszystkiego o ich historii, a także np. ile panowie mają wzrostu.
Materiał znajdziecie tutaj: http://asianmusic.pl/girugamesh-biografia/

Szczegóły koncertu w Krakowie:

GIRUGAMESH (Japonia) j-rock, nu-metal, metal alternatywny:

Fani japońskiego, ostrego grania mają powody do radości, ponieważ po raz kolejny zawita do nas wspaniała załoga Girugamesh. Satoshi (wokal), Nii (gitara), ShuU (gitara basowa) oraz Яyo (perkusja) kilka lat temu promowali w Polsce album "Monster". Ich wizyta w krakowskim "Kwadracie" związana będzie z zapowiadanym niedawno mini-albumem "Chimera". Kto już miał okazję widzieć Girugamesh na żywo wie, czego się spodziewać. Tych, którzy z Japończykami zetkną się po raz pierwszy w sytuacji koncertowej informujemy, że mogą się spodziewać absolutnie niesamowitego połączenia nu-metalowych riffów, agresywnej elektroniki w stylu Prodigy, skreczów oraz zarówno ostrych, jak popowo wręcz melodyjnych wokali.
Girugamesh zaczynał w nurcie visual kei (w bardzo dużym uproszczeniu, japońska odmiana glamu w sensie wizualnym), grał dość mroczne piosenki, w których poruszał mroczne tematy. Dziś kwartet z Chiby częściej porusza się w weselszych, optymistycznych klimatach. I ma wielki dryg do pięknych melodii. Koniecznie sprawdźcie ich na żywo!

Sprawdź, jeśli lubisz: Dir En Grey, Miyavi, The GazettE, D'espairsRay...

Kto zagra:
GIRUGAMESH (Japonia) metal alternatywny, nu metal

Kiedy: 24 (wtorek) maja 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, Skarżyńskiego 1
Bilety: 100 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions


Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety systemowe:
TicketPro
E-Bilet
Eventim
Muno.pl / Biletomat

Komentarze