Inquisition zdradza szczegóły nowego wydawnictwa


Zespół Inquisition zdradza rąbka tajemnicy dotyczącej nadchodzącego wydawnictwa zatytułowanego Bloodshed Across The Empyrean Altar Beyond The Celestial Zenith. Grupa razem z zespołem Rotting Christ odwiedzi Polskę jesienią więc będzie okazja, żeby usłyszeć nowy materiał na żywo.


Kolumbijczycy z Inquisition 26 sierpnia wydadzą swój siódmy studyjny krążek. Wydawnictwo zatytułowane Bloodshed Across The Empyrean Altar Beyond The Celestial Zenith ukaże się nakładem wytwórni Seasons Of Mist. Grupa podzieliła się także pierwszym kawałkiem pochodzącym z nadchodzącego albumu – Wings Of Anu
Inquisition razem z Rotting Christ jesienią odwiedzą Polskę i zagrają 22 października w warszawskiej Progresji i 23 października w katowickim MegaClubie. W roli suportów będzie można zobaczyć kultowy brazylijski Mystifier oraz szwajcarski awangardowy Schammasch.


Szczegóły dotyczące koncertów:

INQUISITION (USA) black metal, thrash metal:

Dagon i Incubus tworzą wspólnie muzykę od 20 lat. Zaczęli w 1996 roku. Szmat czasu, ale próżno szukać w muzyce Inquisition znudzenia, rutyny, braku ciekawych rozwiązań. Kapela rezydująca od lat w Seattle, a zrodzona pod koniec lat 80. XX wieku w Kolumbii, przeżywa drugą młodość, serwując w regularnych odstępach czasu albumy, które żadnego fana, kochającego muzykę, będącą wypadkową black metalu i thrashu nie pozostawią obojętnym. Warstwa liryczna niezmiennie wymierzona jest przeciwko instytucji kościoła, poświęcona mrocznym wątkom w historii ludzkości, prehistorycznym kulturom i pradawnym kultom, dotyka też tematyki kosmicznej. Kiedy Inqusition byli u nas po raz ostatni, promowali wydaną w 2013 roku płytę "Obscure Verses For The Multiverse". Z jednej strony wolne, głębokie, mroczne riffy, a z drugiej ultraszybkie tempa i młócąca niemiłosiernie gitara, a nad wszystkim złowieszczy wokal Dagona. Wiadomo już, że w 2016 roku doczekamy się następcy wymienionego albumu, który nagrany zostanie w słynnym London Bridge Studio w Seattle (m.in. Alice in Chains, Queensrÿche, Wolves In The Throne Room). Na bank będzie się działo.

Sprawdź, jeśli lubisz: Absu, Immortal, Mayhem, Beherit, Judas Iscariot…


ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal:

Tej kapeli w Polsce szerzej przedstawiać nie trzeba. Byliśmy jednym z pierwszych krajów, który docenił muzykę kapeli Sakisa Tolisa jeszcze w latach 80. XX wieku, o czym lider Rotting Christ wielokrotnie mówił w wywiadach, a także ze sceny. Od 1987 roku, kiedy zespół się narodził, doczekaliśmy się do dziś 13 płyt studyjnych, kilku kompilacji, paru wideo. Zdarzyło się i tak w ich karierze, że nie mogli wystąpić na festiwalu, bo sprawę na ostrzu noża postawił nie kto inny, jak Dave Mustaine z Megadeth, lata temu nawrócony religijnie. Były też i zdarzenia o wiele przyjemniejsze, bo sama Diamanda Galas wyraziła zgodę na cover jej kompozycji przez formację Sakisa. Zespół nie zawiódł i nagrał kapitalną wersję "Orders From The Dead".

Rotting Christ, wyszedłszy od wściekłego black metalu, otarł się o metal gotycki, coś, co niektórzy nazywają dark metalem, a w ostatnich latach tworzy muzykę, w której poza black metalem jest miejsce na fragmenty ilustracyjne i piękne elementy tradycyjnej muzyki rodem z Grecji, choć nie tylko. Ostatnie dzieło zespołu Sakisa to "Rituals" z 2016 roku, nagrane z gościnnym udziałem między innymi Nicka Holmesa z Paradise Lost i Vorpha z Samael.

Sprawdź, jeśli lubisz: Varathron, Septicflesh, Samael, Moonspell…
http://www.rotting-christ.com/
https://www.facebook.com/Rotting-Christ-290468585669

MYSTIFIER (Brazylia) black metal:

Mówiąc o wspaniałej brazylijskiej scenie metalowej, w pierwszym rzędzie przychodzi na myśl Sepultura, potem zapewne Sarcofago, Vulcano, Mutilator, Attomica, Chakal, Sextrash. W wyliczance absolutnie nie godzi się pominąć załogi w dużym stopniu odpowiedzialnej za rozwój wściekłego, zdecydowanie antychrześcijańskiego black metalu w krainie samby, futbolu i gorących plaż pełnych zniewalająco pięknych i skąpo ubranych pań. Nie wolno pominąć Mystifier. Kapela gra z niewielkimi przerwami od 1989 roku, niezmiennie dowodzona przez niezmordowanego Beelzeebubtha. Wznowione nie tak dawno albumy "Wicca" i "Göetia", odpowiednio pierwszy i drugi w dorobku Mystifier, to absolutna blackmetalowa klasyka. Kilkanaście miesięcy temu Brazylijczycy po raz pierwszy wystąpili w Polsce, robiąc na rodzimych blackmetalowych maniakach kolosalne wrażenie. A, że przyjęcie mieli piekielnie gorące, postanowili do nas powrócić. Spodziewajcie się niszczącego, przekrojowego setu przez całą karierę brazylijskiej legendy.

Sprawdź, jeśli lubisz: Sarcófago, Blasphemy, Mortuary Drape, Beherit...
http://www.mystifier.com.br
https://www.facebook.com/mystifier666
SCHAMMASCH (Szwajcaria) awangardowy black metal:

W szwajcarskiej Bazylei oprócz pięknych krajobrazów mają też trzydniowy karnawał i słynny chór chłopięcy. Z tego miasta pochodzi też istniejąca od 2009 roku niesamowita formacja Schammasch. Czerpiąc z klimatycznych, mrocznych blackmetalowych twórców pokroju Von oraz muzyki alternatywnej i eksperymentalnej, stworzyli całość, która jest dowodem na to, że black metal niejedno ma imię oraz potrafi być muzyką niezwykle ciekawą i wciągającą. Nazwa oznacza boga słońca z babilońskiej mitologii, ale słońca w muzyce Schammasch nie znajdziecie. Jest w niej ciemność, strach, nihilizm, mistycyzm. W Polsce Szwajcarzy będą promować swoje trzecie dzieło, monumentalny, ponad 100-minutowy, podzielony na trzy części album "Traingle". Patrzcie i słuchajcie uważnie, bo wiele się w tej muzyce dzieje.

Sprawdź, jeśli lubisz: Behemoth, Triptykon, Secrets of the Moon, Deathspell Omega...
http://schammasch.com
https://www.facebook.com/SCHAMMASCH

Kto zagra:
INQUISITION (USA) black metal, thrash metal
ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal
+
Mystifier (Brazylia) black metal
Schammasch (Szwajcaria) awangardowy black metal
Kiedy: 22 (sobota) październik 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż; 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 23 (niedziela) październik 2016
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż; 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety kolekcjonerski:
http://knockoutprod.net/sklep/


Komentarze