MINSK na jedynym koncercie w Polsce!


Zespół Minsk ponownie wystąpi w Polsce. Jedyny koncert grupy odbędzie się 28 sierpnia w Poznaniu (U Bazyla). jako support zagra Kowloon Walled City. Na wydarzenie zaprasza Left Hand Sounds.


To jedna z tych formacji, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdołały rozpętać istne post-metalowe szaleństwo i stać się jednym z najważniejszych reprezentantów tego nurtu. Wraz z każdą kolejną płytą, pochodzący ze stanu Illinois Minsk wzbudza ogromne emocje fanów nowych doznań w świecie ciężkiej muzyki i skutecznie tych doznań dostarcza, o czym przekonuje wydany na początku 2015, ostatni album „The Crash & the Draw”.

W ciągu kilkunastu lat działalności, Minsk nie tylko współtworzył dzisiejszy wzorzec post-metalu, lecz zdołał również wytyczyć swoją własną brzmieniową ścieżkę. Charakterystyczny sludge'owy trans umiejętnie połączony został z melancholijną melodyką, a gitarowy rdzeń wzbogaciło umiejętne wykorzystanie sampli i partii keyboardu. Ten dualizm muzyki Amerykanów odzwierciedla również nazwa grupy, odwołująca się do stolicy Białorusi – symbolu upadku imperium sowieckiego i stopniowego odradzania się z jego ruin. Twórczość Minsk to długie i monumentalne zapisy introspektywnych podróży, którymi muzycy oczarowali publiczność już na etapie debiutanckiej płyty „Out of the Center Which is Neither Dead Nor Alive” (2005, At a Loss) i przełomowego krążka „The Ritual Fires of Abandonment” (2007, Relapse). Warto będzie do tej podróży dołączyć.

Po premierze powrotnej płyty „The Crash & the Draw”, Minsk koncertowali po Stanach Zjednoczonych, m.in. wraz z Cult of Luna, oraz w Europie, gdzie prócz prestiżowych imprez formatu holenderskiego Roadburn Festival, zagrali koncerty klubowe. Jednym z nich był zeszłoroczny występ w warszawskiej Hydrozagadce. Niespełna półtora roku od tamtego wydarzenia, Amerykanie powrócą do Polski. Jedyny ich koncert w naszym kraju odbędzie się w poznańskim Klubie u Bazyla. Bilety wkrótce trafią do sprzedaży. 


Kowloon Walled City

Podczas europejskiej trasy koncertowej, Minsk występował będzie w towarzystwie post-hardcore'owej formacji Kowloon Walled City z San Francisco. Jej twórczość wielokrotnie porównywana jest do tak znakomitych nazw amerykańskiej sceny jak Unsane, Shellac, The Jesus Lizard czy Snapcase. W październiku zeszłego roku, nakładem Neurot Recordings ukazał się jej trzeci album, zatytułowany „Grievances”.

"To grupa ciężko pracujących, kumatych ludzi, którzy grają bezpretensjonalną, agresywną i skierowaną prosto w ryj muzykę. Nie mogliśmy być szczęśliwsi" – mówił o Kowloon Walled City Steve von Till, muzyk Neurosis i właściciel Neurot Recordings. Czy trzeba coś dodawać?
MINSK + Kowloon Walled City
28.08. Klub U Bazyla (ul. św. Wojciech 28)
bilety: 50/60pln
dostępne online: http://goo.gl/CqTwlI​

--
Informacja prasowa: Left Hand Sounds. 

Komentarze