The Moon and the Nightspirit już w tym tygodniu w Polsce!


W tym tygodniu zespół The Moon and the Nightspirit zagra aż trzy koncerty w Polsce – pierwszy z nich odbędzie się 13 maja w krakowskiej Rotundzie, kolejny dzień później w Poznaniu (U Bazyla) i 15 maja w warszawskim VOODOO. Na wydarzenia zapraszają: Left Hand Sounds i Iron Realm Productions.The Moon and the Nightspirit to pochodzący z Węgier zespół grający muzykę pagan. Został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności cechą charakterystyczną zespołu poza melodiami inspirowaną kulturą średniowieczną i pogańską był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie ich przekazu muzycznego. Główną inspiracją dla The Moon and the Nightspirit pozostaje Matka Natura.
Zespół wydał pięć płyt – ostatnia Holdrejtek ukazała się w sierpniu 2014 r. Nakładem Prophecy Records. The Moon and the Nightspirit występował na wielu znanych europejskich festiwalach – odbył też kilka tras po Europie i Ameryce.

Skład:
Ágnes Tóth - wokal, instrumenty ludowe
Mihály Szabó - gitara
Gábor Végh - perkusja
Gergely Cseh - bas

Jako support akustyczne sety zagrają: Helroth (w Warszawie i Poznaniu) oraz Merkfolk (w Krakowie). 

Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku grupa udała się na polsko-czeską trasę wraz z słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę Wataha i zagrał razem z Dalriadą, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll na Folk Metal Harvest Festival w Warszawie.Merkfolk to zespół ze wschodniej Polski. Ich utwory to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem. W lipcu 2015 zespół wydał, nakładem wytwórni Art of The Night Productions, płytę The folk bringer.13.05. – Kraków, Rotunda - https://www.facebook.com/events/985200914866860/

14.05. – Poznań, U Bazyla - https://www.facebook.com/events/1261262363891082/

15.05. – Warszawa, VooDoo - https://www.facebook.com/events/214253805597275/

Komentarze