Ugly Kid Joe na jedynym koncercie w Polsce


Formacja Ugly Kid Joe zagra jedyny koncert w Polsce! Grupa wystąpi 22 października w warszawskiej Proximie. Na wydarzenie zaprasza agencja koncertowa Go Ahead.


Ugly Kid Joe, którzy zaczęli jako cover band Black Sabbath, szybko stali się jednym z najistotniejszych zespołów na kalifornijskiej scenie muzycznej. Unikalny styl Ugly Kid Joe to połączenie hard rocka, southern, funku, rapu i thrashu. Zadebiutowali oni w 1991 roku z EPką As Ugly As They Wanna Be i natychmiast osiągnęli sukces, sprzedając ponad 2 miliony kopii i jednocześnie stając się najlepiej sprzedającą się debiutancką EPką na świecie. Po kilku trasach koncertowych z takimi wykonawcami jak Black Sabbath, Def Leppard, czy Motörhead, Ugly Kid Joe wydali swoją pierwszą płytę, America’s Least Wanted, która dotychczas pokryła się platyną dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych. Drugi album zespołu, Menace to Sobriety, również spotkał się ze świetnymi recenzjami na całym świecie, zdobywając tytuł Albumu Roku magazynu Kerrang!. Jednak po problemach z wytwórnią i średnim przyjęciu następnej płyty Ugly Kid Joe wyruszyli na pożegnalną trasę koncertową i przerwali swoją działalność, z 5 milionami sprzedanych płyt na koncie” – przypomina Go Ahead.

Ugly Kid Joe powrócili w 2011 roku z genialną nową EPką zatytułowaną Stairway to Hell i od tamtego czasu nieustannie są w trasie, odwiedzając zarówno ojczyste USA, jak i Australię czy Azję. W 2013 roku zawitali także do Polski, dając niezapomniany koncert na Przystanku Woodstock. Teraz Ugly Kid Joe promują swoją ostatnią płytę, Uglier Than They Used ta Be, wydaną po 19 latach przerwy. W ramach światowej trasy zawitają także do Polski!” – zapowiada organizator koncertu.

Koncert odbędzie się 22 października 2016 roku w warszawskim klubie Proxima. Bilety w cenach: 79 zł (przedsprzedaż) i 90 złotych (w dniu koncertu). Informacja o tym, od kiedy będzie można nabyć wejściówki pojawi się wkrótce!

Paulina Łyszko 

Komentarze