Entombed A.D: zmiana supportu


Lord Dying zagra zamiast Conan przed Entombed A.D. we Wrocławiu (28.10) i Warszawie (29.10).


ENTOMBED A.D. (Szwecja) death metal, death'n'roll: 

L-G Petrov nie zna słowa"nuda". Jeśli nie nagrywa z Firespawn, to kontynuuje szerzenie death metalu i death'n'rolla pod szyldem Entombed A.D. Kilkanaście miesięcy temu polscy fani mieli okazję się przekonać, że wokalista i jego współtowarzysze z kapeli są w wybitnej formie. "Nic nas nie powstrzyma od grania muzyki, jeżdżenia w trasy i headbangingu" – mówił w jednym z wywiadów legendarny deathmetalowy wokalista. Cudowny szaleniec, prawdziwy, wielki maniak death metalu. W 2014 roku L-G wystartował pod szyldem Entombed A.D. płytą "Back To The Front" (okładka autorstwa naszego rodaka Zbyszka Bielaka). W 2016 roku ponowił atak jeszcze skuteczniej, świetnym albumem "Dead Dawn". W setliście na bank nie zabraknie numerów z klasycznych płyt Entombed, które były kamieniami milowymi w rozwoju szwedzkiego death metalu i death metalu w ogóle. Grzech się nie pojawić, zwłaszcza że tego wieczoru na scenie pojawi się jeszcze jedna legenda.

Sprawdź, jeśli lubisz: Grave, Entombed, Dismember, Autopsy, Carcass…
https://web.facebook.com/EntombedAD?_rdr

VOIVOD (Kanada) prog metal, thrash metal:

Bez nich nie byłoby szeroko rozumianego alternatywnego, czy awangardowego metalu. Czerpiąc z Van Der Graaf Generator, starego Pink Floyd, wczesnego King Crimson, punka, hard core'a oraz Venom kanadyjski Voivod stworzył swój własny niepowtarzalny i z miejsca rozpoznawalny styl muzyki, w którym królowały niestandardowe podziały i dysonanse. Nieżyjący już niestety Piggy (w 2015 roku obchodzimy 10-lecie odkąd genialny gitarzysta nas opuścił), Blacky (który w 2014 roku po raz kolejny pożegnał się z grupą) oraz wciąż tworzący pod szyldem Voivod Snake i Away odpowiadają za takie arcydzieła jak „Killing Technology”, „Dimension Hatröss”, „Nothingface”, „Angel Rat”, z których każda jest z nieco innej bajki, co świadczy o wielkiej wyobraźni Kanadyjczyków. Do tego dochodzi jeszcze wyjątkowa oprawa graficzna wydawnictw, za którą od samego początku odpowiada przesympatyczny Away.

Obecne wcielenie Voivod uzupełniają: ten, któremu przypadło trudne zadanie wejścia w buty Piggy'ego, Chewy, czyli Daniel Mongrain, i nowy basista Rocky, czyli Dominique Laroche.

Kanadyjska kapela, choć od dawna nie ma już w niej Piggy'ego, udowodniła po jego śmierci, że nie zszarga dobrego imienia, na jakie przez lata ciężko zapracowała. Dowodem tym był świetny album „Target Earth” z 2013 roku. Miejmy nadzieję, że do jesieni 2015 roku Voivod ucieszy nasze uszy nowymi kawałkami. Ich muzyki nigdy nie za wiele.

Sprawdź, jeśli lubisz: Coroner, Watchtower, Vektor, King Crimson…
http://www.voivod.com/
https://www.facebook.com/Voivod


LORD DYING (USA) sludge metal:

Kumple Red Fang ze wspaniałej sceny z Portland i okolic. Jednak Lord Dying mocniej zakorzeniony jest w sludge'u od swoich sławniejszych kolegów. Istnieją od 2010 roku, a pięć lat później wydali wysoko oceniony album "Poisoned Altars". Kapelę charakteryzują mocarne riffy, chwilami wgniatające w podłogę. Lord Dying doprawia swój sludge paroma szczyptami psychodelii, nie stroni od nawiązań do doomu, klasycznego heavy, a także punka. Mają zmysł do fajnych melodii i świetnie wypadają na koncertach. Wspomniany album "Poisoned Altars" ma świetne ciepłe brzmienie, które jest zasługą nie byle kogo, bo Joela Grinda z Toxic Holocaust, w którego studiu album nagrywano. Bardzo ciekawa formacja, która może sporo namieszać w przyszłości.


Sprawdź, jeśli lubisz: Kylesa, High On Fire, Electric Wizrd, Crowbar…
https://pl-pl.facebook.com/LordDying/
Kto zagra:
ENTOMBED A.D. (Szwecja) death metal, death'n'roll
+
Voivod (Kanada) prog metal, thrash metal
Lord Dying (USA) sludge metal
Kiedy: 28 października (piątek) 2016
Gdzie: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 29 październik (sobota) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)       

Komentarze