Immortal zakończył prace nad nowym albumem


Zespół Immortal w oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformował o zakończeniu prac nad kolejnym studyjnym krążkiem – następcą płyty All Shall Fall.

Immortal poinformował o ukończeniu prac nad dziewiątym studyjnym wydawnictwem. Na razie nie ujawniono tytułu i tracklisty, ale zespół zapewnia, że zostaną podane niedługo.

Oto oficjalne oświadczenie formacji:

„To będzie nasz najmroczniejszy album od długiego czasu, czysty metal z Blashyrkh, taki jakim znają go nasi fani – z masywnymi riffami, ponurymi, zmarzniętymi wokalami i opowieściami z naszego potężnego królestwa. Szybkie i wściekłe utwory, epickie kawałki i więcej muzyki niż na jakimkolwiek naszym albumie.

Założyciel Immortal – autor tekstów i gitarzysta – Demonaz teraz także będzie pełnił rolę wokalisty.

Ogromne wsparcie fanów jest dla nas bardzo inspirujące i nie zawiedziemy nich. W zeszłym roku skończyliśmy wszystkie utwory i czekamy na nagranie naszego najbardziej pasjonującego albumu od długiego czasu. Proces pisania piosenek już się zakończył i jesteśmy gotowi, żeby wkrótce zacząć nagrywanie.

(…) Po zeszłorocznych incydentach nadszedł czas na powrót do korzeni, do tego czym ten zespół jest w sensie muzycznym, a także integralności. Zimny, ponury, bezkompromisowy metal z BBlashyrkh z prawdziwymi emocjami będzie tym, czego wam dostarczymy.

 Od 2014 do 2014 roku Immortal napisał wszystkie utwory na następcę All Shall Fall, ale kiedy były członek – Abbath – opuścił zespół w 2014 roku zmienił teksty, tytuły i nagrał te piosenki na swojej solowej płycie. Musieliśmy skupić się na tym, aby nowy materiał stworzyć od zera, co jest głównym powodem tego, dlaczego zabrało nam to tyle czasu. Czekamy na nagranie nowego wydawnictwa i chcemy zaprezentować go tym, którzy okazali lojalność i wsparcie.

Immortal zawsze był wyjątkową i niepowstrzymalną siłą i to samo dotyczy naszych fanów. Nigdy nie zmienimy naszej muzyki, ani postawy.

Tytuł albumu i tytuły utworów zostaną podane wkrótce”.Paulina Łyszko

Komentarze