New Model Army: nowy album w sierpniu!


Zespół New Model Army 26 sierpnia 2016 roku wyda swój kolejny studyjny krążek zatytułowany Winter. Wydawnictwo ukaże się nakładem wytwórni Mystic Production.


„Nadchodzący krążek będzie pierwszą studyjną płytą od czasu wydanego w 2013 albumu Between Dog and Wolf, który był najlepiej ocenianym i docenionym albumem New Model Army od czasu wydania The Love of Hopeless Causes 20 lat temu. Po wydaniu „Between Dog And Wolf”, w 2014 na festiwalach filmowych na całym świecie można było zobaczyć film Matta Reida Between Dog And Wolf: The New Model Army Story” informuje wydawca krążka, wytwórnia Mystic Production

„To bardzo mocna i emocjonalna płyta. Od epickiego, otwierającego krążek Beginning, aż do ostatniego kawałka, After Something, album rozwija kierunki, które pojawiły się na Between Dog And Wolf, ale nawiązuje także do klasycznych płyt zespołu tj. The Ghost of Cain czy Thunder and Consolation” – kontynuuje wydawca.

Założyciel, wokalista i główny kompozytor zespołu, Justin Sullivan, mówi: „Between Dog And Wolf otworzyło dla nas wiele drzwi jeżeli chodzi o tworzenie. Płyta Winter jest dużo bardziej zespołowa niż poprzednia. Przy miksie zdecydowaliśmy się na bardziej agresywne, mniej wygładzone brzmienie”.

Album New Model Army Winter ukaże się 26 sierpnia 2016 roku jako CD i podwójny vinyl 180 gram. Za okładkę odpowiedzialny jest Joolz Denby.


Lista utworów:

1. Beginning
2. Burn The Castle
3. Winter
4. Part The Waters
5. Eyes Get Used To the Darkness
6. Drifts
7. Born Feral
8. Die Trying
9. Devil
10. Stragoula
11. Echo November
12. Weak and Strong
13. After Something


New Model Army w październiku zagra w Polsce kilka koncertów: 8 października w Poznaniu (Eskulap), 11 października w Warszawie (Proxima), 12 października w Gdyni (Ucho), 13 października w Białymstoku (Gwint), 15 października w Katowicach (Mega Club) i 16 października we Wrocławiu (Stary Klasztor). Na koncerty zapraszają Knock Out Productions (stronę znajdziecie TUTAJ) i Agencja GO Ahead.

Paulina Łyszko

Komentarze