Nick Cave & The Bad Seeds wydadzą nową płytę!


Nick Cave & The Bad Seeds wydadzą nowy album. Wydawnictwo zatytułowane Skeleton Tree ukaże się 9 września 2016 roku nakładem wytwórni Mystic Production.


Skeleton Tree będzie szesnastym studyjnym wydawnictwem w dorobku grupy Nick Cave & The Bad Seeds. Ostatnia płyta formacji – Push He Sky Away – została wydana trzy lata temu.

„Proces powstawania Skeleton Tree rozpoczął się pod koniec 2014 roku w Retreat Studio w Brighton. Następne sesje odbyły się w La Frette Studio we Francji na jesieni 2015 roku. Płyta została zmiksowana w AIR Studio w Londynie, na początku 2016 roku. Premierę albumu poprzedzą pokazy filmu One More Time With Feeling, które odbędą się w kinach na całym świecie 8 września 2016 roku. Będzie to pierwsza okazja by usłyszeć utwory z albumu Skeleton Tree. Reżyserem One More Time With Feeling jest Andrew Dominik (Chopper, Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda, Zabić, jak to łatwo powiedzieć). One More Time With Feeling bazowało od początku na koncepcji wykonania utworów na żywo, ale stało się czymś o dużo większym znaczeniu, po tym jak Dominik zagłębił się w tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w trakcie powstawania i rejestracji płyty. Wykonaniu utworów z nowej płyty The Bad Seeds towarzyszą wywiady, materiały nagrane przez Dominika oraz narracja Cave'a. Zdjęcia są zarówno czarno-białe jak i kolorowe, zarejestrowane w 3D i 2D. Film jest surowy, kruchy i jest świadectwem artysty próbującego znaleźć swoją drogę przez ciemność” – informuje wydawca płyty, wytwórnia Mystic Production.

Nowe wydawnictwo Nick Cave & the Bad Seeds zatytułowane Skeleton Tree ukaże się 9 września 2016 roku w formatach CD i DVD nakładem Mystic Production.

Paulina Łyszko

 Okładka wydawnictwa:


Komentarze