SINSAENUM: Fred Leclercq i Joey Jordison we wspólnym projekcie!


Fred Leclercq, basista zespołu Dragonforce i Joey Jordison, były perkusista i założyciel Slipknot, ogłosili premierę debiutanckiego albumu swojej nowej grupy. Ekscytujący projekt nosi nazwę Sinsaenum, a płyta Echoes Of The Tortured ukaże się 29 lipca 2016 roku nakładem wytwórni Mystic Production.

W 1998 Fred pracował nad materiałem, który bardziej nawiązywał do death niż power metalu i od tego czasu miał plan, żeby stworzyć taki projekt. W zespół miał być także zaangażowany Stephanie Buriez, ikona sceny francuskiej, znany z Loudblast – informuje wydawca płyty, wytwórnia Mystic Production.

Fred opowiada o początkach współpracy z Jordisonem: „Joey Jordison wysłał do mnie SMSa z pytaniem co teraz robię, więc opowiedziałem mu o swoich death metalowych utworach”. Po tym jak były perkusista Slipknota usłyszał kawałki demo, chciał się dowiedzieć kto miał zagrać te utwory na bębnach. Jako, że nie było jeszcze nikogo konkretnego, zasugerował, że chętnie by to zrobił. Joey miał także pomysł na nazwę, SINSAENUM, pasującą kombinację słów „sin” (grzech) i „insane” (szalony).


Oprócz Freda Leclercqa i Jordisona w skład zespołu wchodzą: Attila Csihar (Mayhem, Sunno) w roli wokalisty, Sean Zatorsky (Daath, Chimairy), także będący wokalistą formacji, Stephane Buriez w roli gitarzysty oraz basista Heimoth (znany z Seth).

Debiutancka płyta zespołu, nosząca tytuł Echoes of the Tortured ukaże się 29 lipca 2016 roku nakładem wytwórni Mysic Production. Materiał zmiksował Jens Bogren (Opeth, Kreator, Devin Townsend) w Fascination Street Studio w Szwecji. Przedsmaku płyty - utworu Army Of Chaos - możecie posłuchać poniżej.
Paulina Łyszko

Komentarze