Znamy support krakowskiego koncertu Gogol Bordello


Gogol Bordello pod koniec czerwca zagra w Polsce aż trzy koncerty. Znamy support krakowskiego koncertu (który odbędzie się 27.06) – przed gwiazda wieczoru zagra zespół Hańba.
GOGOL BORDELLO (USA) gypsy punk:

Kapela, na której koncercie na pewno zapomnisz o bożym świecie i będziesz się bawić do utraty tchu. Tak działa na ludzi pełna pozytywnych wibracji muzyka powstałej w Nowym Jorku formacji Gogol Bordello, którą założył emigrant z dawnego ZSRR, równie utalentowany aktor, co muzyk, niezwykle charyzmatyczny Eugene Hütz. Artysta mający geny ukraińskie i cygańskie, zaś dom od lat mający w Brazylii. Muzyka, którą tworzy z kolegami z Gogol Bordello, to połączenie potężnej punkowej energii oraz tradycyjnej muzyki cygańskiej i ukraińskiej. Pełna wspaniałych melodii, przepełniona klimatem szalonej zabawy i potrafiąca wzruszyć do łez. Pod wrażeniem Gogol Bordello była nawet królowa popu, Madonna, która zaprosiła muzyków grupy do wspólnego występu podczas imprezy Live Earth. Jednego można być pewnym – z tego koncertu wyjdzie się zmęczonym, ale bardzo szczęśliwym.

Sprawdź, jeśli lubisz: DeVotchKa, Dropkick Murphys, Flogging Molly, Kultur Shock...
http://www.gogolbordello.com
https://web.facebook.com/gogolbordello


HAŃBA (Kraków, Polska) piosenka uliczna, podwórkowa, folk uliczny:

Zbuntowana orkiestra podwórkowa – tak o sobie pisze krakowski kwartet Hańba. Trudno o lepiej dobrany suport dla Gogol Bordello i o trafniejszy opis.

Zarówno polska kapela, jak i zespół Eugene'a Hütza charakteryzuje potężna, porywająca energia i zakorzenienie w folku plus czerpanie z punka. Różnica jest taka, że Hańba jest, jak piszą sami muzycy, "muzyczno-literacką fikcją udowadniającą, że punk rock nie powstał na Wyspach Brytyjskich w hałaśliwych latach 70., lecz stworzono go w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej". Stąd i ostrze tekstów wymierzone w sanację i jej imperialistyczne zapędy, endeków, i im podobnych. Kiedy Arek Marczyński z legendarnej Anteny Krzyku zobaczył Hańbę na OFF Festivalu, tak się zespołem zachwycił, że zapragnął go wydać. Marzenie niedługo później się spełniło, efektem była płyta zatytułowana po prostu "Hańba".

Nawet jeśli nie interesuje was spojrzenie zespołu na międzywojenną Polskę, jego muzyka wyrwie was z butów po pierwszych paru minutach. Może zachęci was to, że Hańba została już doceniona w USA, gdzie zagrała bardzo dobrze przyjęte koncerty. A to dopiero początek internacjonalistycznych zapędów grupy…

Sprawdź, jeśli lubisz: Gogol Bordello, R.U.T.A., Against Me!, The Real McKenzies…
Zagrają:
GOGOL BORDELLO (USA) gypsy punk
+
Hańba (Kraków, Polska) piosenka uliczna, podwórkowa, folk uliczny
Kiedy: 27 czerwca (poniedziałek) 2016
Gdzie: Kraków @ Studio, ul. Budryka 4
Bilety: 105 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety systemowe:
Eventim
TicketPro
Paulina Łyszko

Komentarze