Znamy support polskich koncertów Amon Amarth!


Amon Amarth w grudniu zagra w Polsce aż trzy koncerty – 7.12 w Krakowie, 8.12 Gdańsku i 9.12 Warszawie. Wiemy już, kto zagra przed gwiazdą wieczru – jako support zaprezentuje się grupa Grand Magus!


AMON AMARTH (Szwecja) melodyjny, epicki death metal:

Trudno wytłumaczyć, jak do tego doszło, ale Amon Amarth swoim epickim, melodyjnym death metalem rozkochał w sobie Amerykanów do tego stopnia, że przedostatni album Szwedów, "Deceiver Of The Gods", dotarł do 19. miejsca w regularnym notowaniu "Billboardu"! W Polsce kapela potężnego Johana Hegga, perfekcyjne uosobienie Wikinga, choć prywatnie człowieka o gołębim sercu, też ma mnóstwo fanów i nie raz doświadczyła u nas wspaniałego przyjęcia. Tym razem Amon Amarth przyjedzie do Polski promować wyjątkowe dzieło, bo pierwszy koncepcyjny album w swej, liczącej ponad ćwierć wieku, historii – "Jomsviking". Zespół czaruje na nim połączeniem deathmetalowej brutalności i wspaniałych wokali Hegga, z przepięknymi melodiami i epickim klimatem. A pomaga mu w tym sama królowa metalu, Doro Pesch, goszcząca w jednej z piosenek. Zaś obydwa klipy promujące album zrealizowali Amon Amarth nasi mistrzowie z Grupy 13.

Sprawdź, jeśli lubisz: Unleashed, Hypocrisy, Kataklysm, Arch Enemy, Kalmah...

GRAND MAGUS (Szwecja) heavy metal, power metal:

Jednego wieczoru nadarzy się okazja do podziwiania jeszcze jednego wielkiego wokalisty ze Szwecji. Wielkiego talentem, nie gabarytami. Wspaniały JB Christopherson (kiedyś także w Spiritual Beggars) stworzył Grand Magus w 1999 roku i od tamtej pory nagrał w trio osiem płyt, w zdecydowanej większości bardzo dobrych lub wręcz znakomitych, na których mamy heavymetalową epickość, wspaniałe melodie, ale zdarza się i doomowy ciężar. Tematycznie blisko Grand Magus to klimatów, które opiewa Manowar, lecz muzyka Szwedów jest znacznie ciekawsza, bardziej przemyślana i mocniej wciągająca. JB (grający także na gitarze), basista Fox Skinner i świetny bębniarz Ludwig Witt przyjadą do Polski promować ósmy studyjny materiał "Sword Songs". Kolejną perłę w całkiem już pokaźnej dyskografii.

Sprawdź, jeśli lubisz: Manowar, Spiritul Beggars, Candlemass, Wolf, Trouble…

http://www.grandmagus.com
https://www.facebook.com/grandmagusofficial


Szczegóły dotyczące koncertów:

AMON AMARTH (Szwecja) melodyjny, epicki death metal
+
GRAND MAGUS (Szwecja) heavy metal, power metal
Kiedy: 7 grudnia (środa) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 8 grudnia (czwartek) 2016
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90
Kiedy: 9 grudnia (sobota) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety na koncerty w Krakowie i w Warszawie: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie), bilety na koncert w Gdańsku: http://www.b90.pl/bilety/
Oraz:
Ticketpro
Eventim


Komentarze