Znamy support polskich koncertów Blues Pills

(c) Peder Carlsson
Formacja Blues Pills w sierpniu zagra w Polsce dwa koncerty – 23.08 we Wrocławiu i dzień później w Katowicach. Jako support zagra poznański zespół RusT.


BLUES PILLS (Szwecja, Stany Zjednoczone, Francja) hard rock, psychodeliczny rock, blues rock:

Kiedy przyjechali do Polski wiosną 2015 roku, zachwycili swoimi koncertami licznie przybyłą publikę. Promowali wtedy debiutancki album „Blues Pills”, który w Niemczech dotarł do czwartego miejsca regularnego notowania płyt, czyli innymi słowy, osiągnął naprawdę duży sukces. Sukces, którego można było oczekiwać, słuchając zapowiadającej go piosenki „High Class Woman”. Wyglądająca jak przeniesiona z festiwalu Woodstock do współczesności, olśniewająca zarówno urodą, jak i głosem młodziutka Szwedka Elin Larsson oraz jej współtowarzysze, Dorian Sorriaux (gitary), Zack Anderson (gitara basowa) i rodak Elin, perkusista André Kvarnström, obiecali, że do nas wrócą i słowa dotrzymali.

Blues Pills wracają nie tylko dlatego, że polubili u nas grać, choć to również, lecz przede wszystkim z powodu premiery drugiej płyty, „Lady In Gold” (premiera w sierpniu 2016). Stylistycznie kontynuującą to, co znamy z jedynki, czyli dają nam w prezencie miks inspiracji dokonaniami Jimiego Hendrixa, Led Zeppelin, Cream, wczesnego Fleetwood Mac, Spencer Davis Group, Shocking Blue, Jamesa Browna. Okładka płyty „Lady In Gold” to ponownie dzieło Holenderki Marijke Koger-Dunham, która ma na koncie współpracę The Beatles i Cream. Brzmienie międzynarodowa ekipa muzyczna też powierzyła sprawdzonemu specjaliście, Donowi Alsterbergowi (m.in. Graveyard). Kto kocha granie w starym stylu, uwielbia rocka lat 60. i 70. będzie zachwycony tym, czego doświadczy.

Sprawdź, jeśli lubisz: Jefferson Airplane, Graveyard, Orchid, Janis Joplin, Kadavar…

RUST (Polska, Poznań) old school rock:

Jak napisał o nich trafnie jeden z recenzentów: "Nie trzeba sięgać po płyty amerykańskich wykonawców, aby posmakować klasowego oldschoolowego rocka". Dodajmy, że muzycy kwartetu RusT to, co grają, a robią to od kilkunastu lat, określają jako rust'n'roll. Poznańska kapela przekonała do tego, że tworzy wartościową muzykę już wielu fanów w Polsce, czego dobitnym potwierdzeniem są nagrody zdobyte w Jarocinie oraz na Przystanku Woodstock. Niedługo zaprezentuje się na prestiżowym czeskim festiwalu "Masters Of Rock".

Twórczość RusT jest zarówno podróżą do lat 60. i 70., do Led Zeppelin, Free, Iron Butterfly, The Doors, Jimiego Hendrixa, jak i wycieczką do czasów bardziej współczesnych i tego, co tworzą (lub tworzyli) The Black Keys, Kyuss, Rival Sons, QOTSA, Jack White. Pięknie brzmią, a do tego mają kapitalnie pasującego do takiej muzyki wokalistę, Michała Przybylskiego, który ma w głosie coś z Roberta Planta, Paula Rodgersa, jak i Dana Auerbacha. Trudno sobie wyobrazić lepszy support dla Blues Pills niż poznańska załoga, której ostatnim dokonaniem jest wysoko oceniony album "White Fog". Jeśli ktoś pokochał granie rockowe, hardrockowe, bluesrockowe, psychodeliczne, zasłonięte stonerową mgiełką, RusT jest dla niego.


Sprawdź, jeśli lubisz: Led Zeppelin, Free, Deep Purple, Rival Sons, The Black Keys…
Szczegóły dotyczące koncertów:

BLUES PILLS (Szwecja, Stany Zjednoczone, Francja)
Kiedy: 23 sierpnia (wtorek) 2016
Gdzie: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions oraz Core-Poration
Kiedy: 24 sierpnia (środa) 2016
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Oraz:

Eventim
TicketPro
Zapraszają:
Knock Out Productions
Paulina Łyszko

Komentarze