Barb Wire Dolls: nowy album już w sprzedaży


Wydany nakładem UDR/Motorhead Music album zespołu Barb Wire Dolls pod tytułem Desperate jest już dostępny w sprzedaży.


„Barb Wire Dolls to najbardziej wybuchowy i fascynujący nowy zespół punkowy jaki widziałem od dziesięcioleci. Zmienią muzykę i uratują rock&roll jaki znamy!” - Mickey Leigh/ brat Joey'a Ramone

„Barb Wire Dolls to punk rock z krwi i kości” - Vice


„Jeśli jest ci smutno, że jako jedyny ominąłeś Sex Pistols i Black Flag, lub nie było cię wtedy na świecie, oto szansa żeby złapać jeden z najlepszych zespołów grających dziś w tym stylu. Od ich muzyki do nastawienia, Barb Wire Dolls ma tego samego ducha punku z późnych lat 70-tych" - Washington Times


Album Barb Wire Dolls „Desperate” można już znaleźć na półkach sklepowych. Nagrany w studiach Sonic Ranch (Yeah Yeah Yeahs, Ministry, Gogol Bordello) i NRG (Motörhead, Foo Fighters, No Doubt) krążek, wyprodukował i zmiksował nagradzany Grammy producent Jay Baugardner (Bush, Evanescence, Lacuna Coil), a za mastering odpowiada zdobywca Grammy Howie Weinberg („Nevermind” Nirvany, „Blood Sugar Sex Magic” RHCP, „Pop” U2). Składający się z dziesięciu piosenek album to kawał porywającej rockowej muzyki, wykonane z klasyczną punk rockową energią, z której zespół dał się już poznać na świecie. Zespół prowadzony przez błyskotliwą wokalistkę i ikonę stylu Isis Queen, inteligentnie łączy punk, grunge i metal w prawdziwie unikalne brzmienie. Grupę tworzą były profesjonalny surfer i skater Pyn Doll (gitara prowadząca), Krasz Doll (perkusja), Iriel Blaque (bas) i Remmington (gitara rytmiczna).

Elektryzująca muzyka Barb Wire Dolls nie umknęła niezapomnianemu i niezastąpionemu Lemmy'emu Kilminsterowi z Motörhead, który wziął zespół pod swoje skrzydła po tym jak zobaczył jego występ. Płyta Barb Wire Dolls „Desperate” ukazała się pod szyldem Motörhead Music.

Premiera „Desperate” połączyła się tego lata z debiutem zespołu na niemieckim Wacken Open Air - największym metalowym festiwalu świata. Oprócz własnej występów na głównych scenach festiwali na całym świecie takich jak Riot Fest (USA), Rebellion (UK), Mighty Sounds (CZ), Bricandeira (SP), Foud' Rock (FR) i Bochum Total (GER), Barb Wire Dolls będą promować nowy album podczas własnej trasy koncertowej i zagrają również w Polsce. Koncert odbędzie się 30 września w Warszawie.

Barb Wire Dolls „Desperate” - Motörhead Music / UDR, dystrybucja Warner Music Poland.

Komentarze