Blindead zagra koncert w Krakowie!


Blindead zagra koncert w krakowskim klubie Kwadracie 4 listopada. Występ będzie częścią trasy promującej najnowszy album grupy zatytułowany Ascension.

Cała trasa prezentuje się następująco:

20.10. Toruń, Lizard King
21.10. Malbork, Makul@tura
22.10. Szczecin, Free Blues Club
27.10. Olsztyn, Nowy Andergrant
28.10. Poznań, U Bazyla
29.10. Bielsko-Biała, Rude-Boy
03.11. Wrocław, Firlej
04.11. Kraków, Kwadrat
05.11. Gdańsk, B90
11.12. Warszawa, Progresja

BLINDEAD (Gdynia, Polska) post metal, atmosferyczny metal, doom:

Pod koniec lipca 2016 roku Blindead otworzył kolejny rozdział w swojej kilkunastoletniej historii. Na festiwalu Castle Party gdyńska formacja dowodzona przez Mateusza "Havoka" Śmierzchalskiego, zagrała pierwszy od 18 miesięcy koncert, przedstawiając publice zebranej w ruinach bolkowskiego zamku nowego wokalistę, Piotra Piezę. "Cieszymy się, że mogliśmy zacząć ten nowy rozdział właśnie z wami!" – dziękował Blindead fanom po występie.
Radość wielbicieli Blindead parę dni później znacznie wzrosła, gdy zespół ogłosił, że jesienią 2016 roku ukaże się jego piąta studyjna płyta, "Ascension". Materiał nagrano w Raven Studio z Janem Galbasem w roli współproducenta i realizatora dźwięku. Rejestracją partii wokalnych, miksem, masteringiem oraz ostatecznym szlifem producenckim albumu zajął się Jakub Mańkowski, z którym zespół współpracował już przy EP "Impulse" oraz płycie "Affliction XXIX II MXMVI".

Krótko po anonsie związanym z albumem, do mediów trafiła pierwsza singlowa piosenka z "Ascension", "Hearts", zaostrzając jeszcze bardziej apetyty fanów kapeli na nowy materiał. Utwór dowodzi, że Blindead nie przestał być zespołem światowego formatu, jakim stał się po płycie "Autoscopia / Murder In Phazes", EP-ce "Impulse" i genialnym albumie "Affliction XXIX II MXMVI". Znów moc i zło przenikają się z subtelnością elektronicznych cudów, jakie narodziły się w głowie Bartka Hervy'ego.

Kapela Havoka potrafi się kapitalnie "sprzedać" na koncertach, stworzyć wyjątkową aurę, porwać publiczność. Składy Blindead mogą się zmieniać, ale to jedno pozostaje niezmienne.

Sprawdź, jeśli lubisz: Neurosis, Cult Of Luna, Intronaut, Minsk, Obscure Sphinx…

Zagrają:

BLINDEAD (Gdynia, Polska) post metal, atmosferyczny metal, doom
Kiedy: 4 listopada (piątek) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)


Komentarze