Mentor ujawnia pierwszy utwór z debiutanckiej płyty


Zespół Mentor udostępnił utwór Scarecrow Fields pochodzący z debiutanckiego krążka formacji zatytułowanego Guts, Graves And Blasphemy, który ukaże się 15 września nakładem wytwórni Arachnophobia Records.

„Niewykluczone, że nazwa jeszcze niewielu obiła się o uszy, ale skrywające się za nią osobistości to bynajmniej nie debiutanci. Trzy czwarte składu puściło z dymem niejedną europejską scenę wraz z THAW. Z Wojtkiem Kałużą za mikrofonem (J.D. Overdrive), kwartet rzuca rękawicę wszystkim, którzy dawno nie uświadczyli w metalu prymitywnej, zwierzęcej energii, a trochę przejadły się im artystyczne eksperymenty. Od tej chwili karty są już na stole – posłuchajcie Scarecrow Fields, pierwszego utworu z debiutu Mentor. Tylko przekręćcie wszystkie pokrętła w prawo!”- zapowiada wydawca.

„W czasach, gdy większość uwielbia klasyfikować muzykę poprzez wymyślanie coraz bardziej bzdurnych określeń, albo wpychając ją do rozmaitych szuflad, bezpośrednia i bezczelna propozycja Mentor, łącząca wszystko co w ostrej muzyce najważniejsze, może się jawić jako splunięcie w twarz. Wcielając w życie ideę „pornosa dla tych, którzy lubią ciężką i szybką muzykę”, Guts, Graves and Blasphemy jest jak wybuchowy kocioł, kipiący elementami black/thrash metalu, hardcore punka i rock'n'rolla” – kontynuuje Arachnophobia Records.

Debiutancki album zespołu Mentor został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi przez Haldora Grunberga, a okładka została wykonana przez Branca Studio (współpraca między innymi z Angel Witch i King Dude). Premiera wydawnictwa Guts, Graves And Blasphemy przewidziana jest na 15 września nakładem wytwórni Arachnophobia Records. Płytę możecie zamówić TUTAJ. Poniżej znajdziecie nagranie utworu Scarecrow Fields.


Paulina Łyszko

Komentarze