Deacon Blue: jutro premiera albumu „BELIEVERS”


30 września ukaże się nowy album grupy Deacon Blue zatytułowany BELIEVERS. Krążek zapowiada utwór The Believers.

Ricky Ross mówi: „Ten utwór zaczyna cały nasz nowy album. To nasz komunikat, to w co wierzymy - nadzieja na lepsze jutro”. Płyta „Believers” będzie trzecią częścią trylogii albumów, która zaczęła się od „THE HIPSTERS” w 2012 roku. „Believers” to ósmy studyjny krążek, na który składa się 12 utworów. Rick Ross opowiada on o płycie:„Próbujesz napisać coś co byłoby wystarczająco dobre żeby móc stać się ostatnią rzeczą, którą zrobiłeś. Kiedy jesteś młody myślisz, że ciągle masz przed sobą dużo płyt, nic czujesz presji czasu. Ciągle jest wiele rzeczy, które chciałbym stworzyć i nagrać, ale może mi nie starczyć czasu na wszystkie. Takie poczucie daje dodatkowy impuls podczas komponowania”.

Płyta została wyprodukowana i zmiksowana przez Paula Savage'a (Mogwai, Arab Strap, The Twilight Sad, Wu Lyf), z którym zespół pracował podczas powstawania „The Hipsters”.  Dwa utwory zostały zmiksowane przez nagrodzonego Grammy Michaela Brauera (Coldplay, John Mayor).

Debiutancki album Deacon Blue, „Raintown”, ukazał się w 1987 roku i od razu został doceniony przez krytyków. Od tego czasu zespół sprzedał ponad 7 milionów płyt.

Ricky Ross mówi o trylogii, którą kończy najnowsza płyta: „The Hipsters” to album o zespole, to mój list miłosny do Deacon Blue. Nasz poprzedni album „A New House” był o naszym kraju, Szkocji. Najnowsza płyta to podróż, którą wszyscy odbywamy, w ciemność. Kiedy dochodzisz w życiu do momentu, że niezależnie od tego co wiesz i na co masz dowody, nie znasz odpowiedzi na niektóre pytania. W tym momencie możesz polegać tylko na instynkcie i na sercu. Wtedy albo idziesz za tym głosem, albo nie. Zacząłem komponować te utwory w grudniu 2014 roku, a skończyłem w maju tego roku. W tym czasie wiele rzeczy na świecie uległo zmianie”.
Komentarze