Equilibrium zapowiada tournee

(C) Nuclear Blast
Zespół Equilibrium opublikował nagranie wideo, w którym zapowiada nadchodzącą trasę koncertową. Już we wrześniu zespół zagra dwa koncerty w Polsce – 28 w krakowskim klubie Kwadrat i 29 w Progresji (Warszawa). Bilety na oba wydarzenia są nadal dostępne w sprzedaży.

Trailer tournee możecie zobaczyć poniżej:
Szczegóły dotyczące koncertów zespołu w Polsce:


EQUILIBRIUM (Niemcy) epicki folk metal: 

Bawaria to nie tylko Oktoberfest i Bayern Monachium. To również jedna z najbardziej cenionych załóg folkmetalowych. Equilibrium istnieje już ponad 15 lat i zjeździł z koncertami niemal cały świat, goszcząc również w naszym kraju. Wodzem kapeli jest niezmiennie od 2001 roku gitarzysta, klawiszowiec i główny kompozytor René Berthiaume, którego nie powstrzymały nawet poważne zmiany kadrowe, do jakich doszło w zespole w minionych latach. Wciąż tworzy potężne, epickie, skoczne kompozycje, w których tekstach opowiada historie oparte często na starogermańskich mitach i legendach. Historie owe śpiewane są przez wokalistę Roberta Dahna w języku Goethego. Można przy tej muzie niesamowicie się wyszaleć, bo energii jest w niej nieprawdopodobna dawka.


Sprawdź, jeśli lubisz: Ensiferum, Finntroll, Eluveitie, In Extremo, Turisas…
https://equilibrium-metal.net
https://web.facebook.com/equilibrium


HEIDEVOLK (Holandia) folk metal:

Holandia prędzej fanom metalu kojarzy się z death metalem niż z folkową odmianą ciężkiego grania, ale i taką muzykę w krainie tulipanów i heinekena tworzyć umieją. A na pewno umie to robić załoga zwąca się Heidenvolk, goszcząca u nas ledwie parę miesięcy temu. Muzyka zespołu to dużo melodyjnych gitar oraz wokalnych harmonii. Śpiewają w ojczystym języku, podkreślając stanowczo, że stronią od polityki i nie należy w ich tekstach doszukiwać się jakichkolwiek z nią skojarzeń. Heidenvolk wciąż promować będzie wydany u progu wiosny 2015 roku krążek "Velua". Na jego bonusowej wersji znalazły się znakomite covery, między innymi "Immigrant Song" Led Zeppelin i "Rebel Yell" Billy'ego Idola, zrobione z folkowym sznytem. Koniecznie sprawdźcie!

Sprawdź, jeśli lubisz: Tyr, Metsatoll, Turisas, Ensiferum, Otyg...
http://www.heidevolk.com
https://web.facebook.com/heidevolkofficial

NOTHGARD (Niemcy) epicki, melodyjny death metal:

Gitarzysta i wokalista Dom R. Cray będzie pracował na scenie w dniu koncertu Equilibrium dwukrotnie, bo na scenie pojawi się także z prezentowaną, podobnież pochodzącą z krainy Oktoberfestu i Bayernu Monachium, załogą Nothgard. Istniejący od 2009 roku zespół również nie stroni od baśni i mitów, ale przedstawia je w innym muzycznym opakowaniu. Także epickim, ale bardziej melodyjnym i deathmetalowym niż folkmetalowym. Choć i folkową nutę da się u nich bez trudu wychwycić. Nothgard na razie ma na koncie dwie płyty, ale niemieccy muzycy już ogłosili, że we wrześniu 2016 roku ukaże się album numer trzy. Spodziewajcie się więc na koncercie premierowych kawałków! Jeśli lubicie coś pomiędzy Wintersun, Children Of Bodom, czy Ensiferum, czekają was wspaniałe chwile.

Sprawdź, jeśli lubisz: Ensiferum, Equilibrium, Wintersun, Children Of Bodom, Suidakra...
http://www.heidevolk.com
https://web.facebook.com/heidevolkofficialKto zagra:
EQUILIBRIUM (Niemcy) epicki folk metal
+
Heidevolk (Holandia) folk metal
Nothgard (Niemcy) epicki, melodyjny death metal

Kiedy: 28 września (środa) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 29 września (czwartek) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety kolekcjonerskie:
http://knockoutprod.net/sklep/

Oraz:
Ticketpro
Eventim
Progresja


Cała trasa przedstawia się następująco:
Komentarze