Happysad zagra koncert w Katowicach

(C) Romana Makówka 
Zespół Happysad ponownie zagra koncert w Katowicach – grupa wystąpii 19 listopada w katowickim klubie Mega Clubie. Jako support zagra Kwartyrnik.

Szczegóły dotyczące koncertu:


HAPPYSAD, Kwartyrnik

Katowice – 19.11.2016 – Mega Club ul. Żelazna 15
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 50zł w dniu koncertu 60zł

Bilety do nabycia:
BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Mega Club, ul. Żelazna 9
Sklep Muzyczny ALL, ul. Mickiewicza 14
Komis płytowy al. 3 maja 19

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Link do www:
Link do wydarzenia:


(C) Romana Makówka
Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie około 1000 koncertów w całym kraju, 5 złotych płyt i dwie platynowe oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Album ma status złotej płyty, podobnie jak kolejna płyta „Podróże z i pod prąd” W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński.

1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Premiera tej płyty znalazła się na pierwszym miejscu OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Koncertowe wydawnictwo DVD Happysad "Na żywo w STUDIO" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a w maju 2009 r. DVD uzyskało status platynowej płyty.

W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.
Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLISu i szybko pokrywały się złotem, a wydana w 2009 r. Płyta „Mów mi dobrze” zyskała status platynowej płyty. 4 grudnia 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku.

W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, z którym nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty. Obecnie zespół pracuje nad kolejnym materiałem, w pełnym koncertowym składzie pod opieką Marcina Borsa.
Jeden z najbardziej podróżujących polskich zespołów znów rusza w trasę. „Ruszamy. Siedzieć w domu, gdy w duszy wszystko gra, nie wypada. Sami nie wiemy co przyniesie ta trasa, bo mamy ogromne chęci odświeżyć setlistę i wrzucić do niej trochę staroci, ale jak wiekowe to będą utwory ustalimy na chwilę przed” – pisze na swoim facebookowym profilu zespół Happysad.
Po aktywnym sezonie plenerowym wracają do klubowych spotkań z fanami. „Odwiedzimy 23 miasta. Między innymi Przeźmierowo, w którym będziemy mieli okazję wystąpić po raz pierwszy. Resztę miejsc bardzo dobrze znamy, więc szykujemy się na piękną, muzyczną jesień i zimę. Mamy takie zajęcie, taką pracę, którą kończy się z żalem, ale gdy tylko pojawią się kolejne plany, ułożona zostanie kolejna trasa, ciężko usiedzieć w miejscu” – dodają. 

Happysad przyzwyczaił już swoją publiczność, że zespoły poprzedzające ich koncerty nie są dobierane przypadkowo. Tym razem wystąpią gdzieniegdzie w towarzystwie trzech grup: Ted Nemeth, Eleanor Grey oraz Kwartyrnik. Łukasz Cegliński, gitarzysta, mówi o gościach tak: - Każda z tych grup ma coś w sobie. Ted Nemeth świetne teksty i melodie, Eleanor Grey – rockowy, przebojowy pazur, a Kwartyrnik – młodzieńczą naiwnośc, choć muzycy młodzikami nazwać się nie mogą (śmiech).

Skład zespołu:

Kuba Kawalec - wokal, gitara
Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, wokal
Artur Telka – bas
Jarek Dubiński – Dubin – perkusja
gościnnie na koncertach:
Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal
Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe

Dyskografia:

„Wszystko jedno” – 2004 r. (SP Records)
„Podróże z i pod prąd” – 2005 r. (SP Records)
„Nostress/Łydka” – 2006 r. – singiel (SP Records)
„Nieprzygoda” – 2007 r. (SP Records)
„Na żywo w Studio” – 2008 r. – 2DVD (Mystic Production)
„Na żywo w Studio” – 2009 r. – 2CD (Mystic Production)
„Mów mi dobrze” – 2009 r. (Mystic Production)
„Zadyszka” – 2011 r. – CD/DVD (Mystic Production)
„Ciepło/Zimno” – 2012 r. (Mystic Production)
„Przystanek Woodstock 2013” – 2013 r. (Złoty Melon)
„Jakby nie było jutra” - 2014 r. (Mystic Production)

Kwartyrnik:

(C) Robert L. Baka
“Zaczęło się od tego, że robiliśmy domówki, na których nie było Internetu, był zakaz wrzucania zdjęć na facbooka, tylko muzyka grana na żywo na kanapie w małym mieszkaniu, śpiewy, rozmowy i picie do rana. Czysta sytuacja towarzyska”. To z tego narodził się zespołów: Kwartyrnik. 

Zespół łączy w sobie świeżość i energię początkujących twórców: Tomka Piechala, Bartka Andrejuka i Leszka Zająca - z doświadczeniem i profesjonalizmem cenionych muzyków: Sidney’a  Polaka (Sidney Polak, T.Love), Igora Spolskiego (Płyny), Michała Hoffmanna (Afro Kolektyw) i skrzypka Damiana Orłowskiego. 

Choć sami przyznają, że grają połączenie “dyliżans rocka” i “ziomal folku”, to ich piosenki to przede wszystkim połączenie akustycznego rocka, popu i folku. Brzmienie Kwartyrnika to fuzja akustycznych gitar, skrzypiec, mandoliny i bandżo. W tej małej orkiestrze śpiewają praktycznie wszyscy, choć głównych wokalistów jest dwóch. Tomek Piechal pisze piękne melodie z polskimi tekstami o miłości, przyjaźni i marzeniach, Bartek Andrejuk recytuje swoje teksty często słodko gorzkie, co nadaje całości melancholijnego chuligańskiego miejskiego sznytu.

Kwartyrnik, czyli koncerty-domówki, to wschodnia tradycja, która wiąże się z tym, co kojarzy się najlepiej - dobrą muzyką i spotkaniem ludzi połączonych wspólną pasją, które razem dają gwarancje udanej zabawy. Już na swoim premierowym koncercie w ramach Otwartej Ząbkowskiej 2016, zespół udowodnił, że w tej nazwie nie ma przesady - przyciągając pod scenę widzów w każdym wieku, stworzyli niezwykłą atmosferę, która nikomu nie pozwoliła pozostać obojętnym na piosenki i pozytywna energię.

Pierwszy singiel Kwartyrnika - “Lewandowski” - miał swoją premierę na początku czerwca i z miejsca stał się jednym z hymnów EURO 2016. Wykonania na żywo można był usłyszeć na antenie Rock Radia, czy w studio “Pytanie na śniadanie”. O piosence i grupie pozytywnie wypowiadali się także dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia. Zespół jest aktualnie w trakcie kończenia prac nad debiutanckim albumem w “Tarcho Studio” Sidneya Polaka. Premiera wydawnictwa planowana jest na jesień tego roku.
Kwartyrnik przygotowuje się również do trasy koncertowej promującej album.
Oficjalny fanpage zespołu:
https://www.facebook.com/Kwartyrnik-1765136177039764/?fref=ts
Kwartyrnik - “Lewandowski”, oficjalny teledysk:
https://www.youtube.com/watch?v=qOWYrIfykas
Kwartyrnik w “Pytaniu na śniadanie”
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/25666455/na-naszej-scenie-kwartyrnik-lewandowski


Komentarze