Lindsey Stirling na dwóch koncertach w Polsce


Lindsey Stirling zagra dwa koncerty w Polsce – 23 lutego w Tauron Arenie w Krakowie i dzień później w Hali nr 2 MPT w Poznaniu. Na wydarzenia zapraszają Knock Out Productions i Go Ahead.

LINDSEY STIRLING (USA) muzyka elektroniczna, muzyka klasyczna:

Lindsey Stirling jest skrzypaczką, tancerką i kompozytorką. Międzynarodowy rozgłos zdobyła w 2010 roku, w programie „America’s Got Talent”, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Dzięki występom w telewizji Stirling zdobyła wielu fanów. Choć w programie określano ją mianem „skrzypaczki hip-hopowej”, w swojej twórczości sięga po wiele inspiracji – od country po dubstep. Do niezwykle szybkiego rozwoju jej kariery przyczyniła się również jej aktywność w internecie i regularnie uaktualniany kanał w serwisie YouTube. We wrześniu 2012 roku Stirling wydała swój debiutancki album – „Lindsey Stirling”. Sukces tej płyty oraz rosnąca popularność artystki w Stanach Zjednoczonych i Europie spowodowały, że zainteresował się nią management Lady Gagi (Atom Factory). Stirling, która wcześniej odmawiała współpracy wielu managerom, zdecydowała się podpisać z nimi umowę. Na początku 2012 roku płyta „Lindsey Stirling” pokryła się złotem również w Polsce. W 2014 ukazał się kolejny album – „Shatter Me”, w którym możemy usłyszeć charakterystyczne dla artystki połączenie muzyki klasycznej i elektroniki z animacją i baletem.

19 sierpnia 2016 roku pojawiło się najnowsze wydanie artystki – album „Brave Enough”. Na ostatniej płycie znajdziemy sześć utworów instrumentalnych i osiem, w których usłyszeć można głosy m.in. Christiny Perri, Dan + Shay czy Lecrae. Singiel promujący album („Arena”), do tej pory w YouTube obejrzało ponad 10 milionów osób. Koncerty w Polsce będą doskonałą okazją, by usłyszeć utwory z najnowszej płyty na żywo!

Sprawdź, jeśli lubisz: Escala, Tyler Ward, Peter Hollens. David Garrett…


Kto zagra:
LINDSEY STIRLING (USA) muzyka elektroniczna, muzyka klasyczna

Kiedy: 24 lutego (piątek) 2016
Gdzie: Kraków @ Tauron Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Bilety: start sprzedaży w piątek, 16.09 o godz. 10:00
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 25 lutego (sobota) 2016
Gdzie: Poznań @ Hala nr 2 MTP, ul. Noskowskiego 24;.
Bilety: start sprzedaży w piątek, 16.09 o godz. 10:00
Organizator: Go Ahead

Bilety: dostępne od piątku, 16.09 od godz. 10:00Komentarze