October Tide i Demonical zagrają w Poznaniu już 25 września


25 września w Poznaniu (U Bazyla) wystąpią zespoły October Tide i Demonial.

Bilety znajdziecie TUTAJ.

Wydarzenie na FB znajdziecie TU.


„October Tide to zespół z historią sięgającą ponad dwóch dekad wstecz. Powołany do życia w 1994 przez Jonasa Renkse i Fredrika Norrmana z Katatonii, początkowo funkcjonował na zasadach jej siostrzanego side-projectu. W tym dwuosobowym składzie powstał debiutancki album, „Rain Without End” (1997), po wydaniu którego Renkse opuścił szeregi October Tide, zaś Norrman zdołał wydać pod tym szyldem jeszcze jedną płytę - „Grey Dawn” i zakończyć działalność. Po przeszło dziesięcioletniej przerwie, Szwedzi wrócili jako pełnoprawny zespół. Mimo nowego wieku, ich muzyka wciąż silnie odwołuje się do melodyjnego death/doom metalu rodem z najlepszego okresu Peaceville Records połowy lat 90. Ich wydany w kwietniu, piąty album „Winged Waltz” (Agonia) jest zarazem dowodem na to, że October Tide to dziś coś więcej niż gra na nostalgii. To emocje z potężną siłą rażenia, a byli i obecni członkowie takich załóg jak Centinex, Katatonia, Amon Amarth i Valkyria na pokładzie gwarantują, że nikomu nie będzie tego wieczoru do śmiechu” – zapowiada organizator.

„Żartów nie należy też spodziewać się ze strony Demonical, którzy od dziesięciu lat dumnie niosą sztandar deathmetalowego mroku. Co-headliner jesiennej trasy jest doskonale znany poznańskim maniakom Metalu Śmierci – nie tylko z wzorcowego podejścia do tej estetyki, lecz również z upodobania do imprez z fanami. Wrześniowy koncert będzie doskonałą okazją, by oba te aspekty połączyć, a ostatni, wyjątkowo udany mini album „Black Flesh Redemption” (Agonia, 2015) z pewnością trafi w gusta miłośników klasycznych dokonań Entombed, Grave i Dismember. Skål!” – informuje Left Hand Sounds.

             "Zestaw Death Doom Darkness Tour MMXVI uzupełni formacja Author, specjalizująca się w surowej, rdzennie fińskiej odmianie black metalu. Ostre jak brzytwa riffy, pierwotny groove i atawistyczna  ekspresja zapewnią odpowiednie stężenie siarki i Piekła na scenie. Debiutancki album Author,  „Lopun Alku”, ukaże się tego lata nakładem Naturmacht Productions. Pure Finnish Darkness" - informuje organizator.


Paulina Łyszko

Komentarze