Rhapsody Of Fire na jedynym koncercie w Polsce


Zespół Rhapsody Of Fire zagra jedyny koncert w Polsce – grupa wystąpi 17 listopada w warszawskiej Progresji. Na wydarzenie zaprasza Knock Out Productions.

RHAPSODY OF FIRE (Włochy) symfoniczny power metal: 

Czas płynie nieubłaganie i w 2016 roku mija równo dziesięć lat od momentu, w którym włoska grupa Rhapsody, odpowiedzialna za tak pomnikowe albumy dla power metalu jak "Symphony Of Enchanted Lands", "Power Of The Dragonflame", czy "Symphony Of Enchanted Lands II – The Dark Secret", z przyczyn prawnych podzieliła się na Luca Turilli's Rhapsody i właśnie Rhapsody Of Fire. Choć fanów nie zachwycił rozbrat kapitalnego gitarzysty Luki Turillego z kolegami, z którymi Rhapsody zakładał, z czasem jednak okazało się, że mocno kontrowersyjne zdarzenie, zaowocowało większą porcją znakomitej muzyki w klimacie epickiego, podanego z wielkim rozmachem symfonicznego power metalu.

Rhapsody Of Fire czaruje tym, czym wcześniej czarował zespół bez "Of Fire" w nazwie – wspaniałą dramaturgią kompozycji, imponującymi orkiestracjami i partiami chórów, zachwycającymi melodiami i budzącymi wielki podziw popisami instrumentalnymi. Kierownictwo artystyczne przy tworzeniu kolejnych wersji świata pełnego smoków, czarnoksiężników, czarownic, tajemnic i legend sprawują niezmiennie Alex Staropoli i Fabio Lione, wspierani przez Roberto De Michelego (gitary), Aleksa Holzwartha (perkusja) i nowego czarodzieja na pokładzie, basistę Alessandro Salę, który dołączył w 2015 roku i zdążył nagrać z Rhapsody Of Fire ostatnią pozycję w dyskografii, pochodzący z roku 2016 materiał "Into The Legend". Kolejny klejnot w symfoniczno-powermetalowej koronie. Kto nie wierzy, niech posłucha choćby kompozycji tytułowej. Wątpliwości znikną w sekundzie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Blind Guardian, Avantasia, Angra, Freedom Call, Epica…


Szczegóły dotyczące koncertu:

RHAPSODY OF FIRE (Włochy) symfoniczny power metal
Kiedy: 17 listopada (czwartek) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety kolekcjonerskie:
http://knockoutprod.net/sklep/


 

Komentarze