Rozpiska czasowa polskich koncertów Equilibrium


28 i 29 września zespół Equilibrium zagra dwa koncerty w Polsce (najpierw w krakowskim klubie Kwadrat, następnie w warszawskiej Progresji). Jako support zagrają Heidevolk i Finsterforst. Znamy już rozpiskę czasową koncertów.

Oto rozkład jazdy tych wydarzeń:

18:30 Drzwi
19:00-19:30 Finsterforst
19:50-20:30 Heidevolk
20:50-... EQUILIBRIUM


Zobaczcie trailer tournee:
Szczegóły koncertów:


EQUILIBRIUM (Niemcy) epicki folk metal: 

Bawaria to nie tylko Oktoberfest i Bayern Monachium. To również jedna z najbardziej cenionych załóg folkmetalowych. Equilibrium istnieje już ponad 15 lat i zjeździł z koncertami niemal cały świat, goszcząc również w naszym kraju. Wodzem kapeli jest niezmiennie od 2001 roku gitarzysta, klawiszowiec i główny kompozytor René Berthiaume, którego nie powstrzymały nawet poważne zmiany kadrowe, do jakich doszło w zespole w minionych latach. Wciąż tworzy potężne, epickie, skoczne kompozycje, w których tekstach opowiada historie oparte często na starogermańskich mitach i legendach. Historie owe śpiewane są przez wokalistę Roberta Dahna w języku Goethego. Można przy tej muzie niesamowicie się wyszaleć, bo energii jest w niej nieprawdopodobna dawka.


Sprawdź, jeśli lubisz: Ensiferum, Finntroll, Eluveitie, In Extremo, Turisas…
https://equilibrium-metal.net
https://web.facebook.com/equilibrium
HEIDEVOLK (Holandia) folk metal:

Holandia prędzej fanom metalu kojarzy się z death metalem niż z folkową odmianą ciężkiego grania, ale i taką muzykę w krainie tulipanów i heinekena tworzyć umieją. A na pewno umie to robić załoga zwąca się Heidenvolk, goszcząca u nas ledwie parę miesięcy temu. Muzyka zespołu to dużo melodyjnych gitar oraz wokalnych harmonii. Śpiewają w ojczystym języku, podkreślając stanowczo, że stronią od polityki i nie należy w ich tekstach doszukiwać się jakichkolwiek z nią skojarzeń. Heidenvolk wciąż promować będzie wydany u progu wiosny 2015 roku krążek "Velua". Na jego bonusowej wersji znalazły się znakomite covery, między innymi "Immigrant Song" Led Zeppelin i "Rebel Yell" Billy'ego Idola, zrobione z folkowym sznytem. Koniecznie sprawdźcie!

Sprawdź, jeśli lubisz: Tyr, Metsatoll, Turisas, Ensiferum, Otyg...
http://www.heidevolk.com
https://web.facebook.com/heidevolkofficial

FINSTERFORST (Niemcy) folk metal:

W Szwarcwaldzie jest dużo wspaniałych kurortów, zamków, lasów. Mięsożercy dopisaliby na pewno szynkę szwarcwaldzką. Jest też w tej pięknej krainie w bogatej Badenii-Wirtembergii znakomita ekipa folkowo-metalowa zwąca się Finsterforst. Jeśli ktoś pożąda wiedzy i chciałby się poprzez muzykę dokształcić w germańskich mitach i legendach, najlepszym sposobem będzie zaopatrzenie się w wydawnictwa istniejącej od 2004 roku kapeli.

Jest ich ośmiu, ale początki Finsterforst pamięta trzech z nich: basista Tobias Weinreich, klawiszowiec Sebastian "AlleyJazz" Scherrer oraz gitarzysta i wokalista Simon Schillinger. Nawet jeśli nie słucha się na co dzień folk metalu, niemiecka załoga ma w swoich piosenkach coś takiego, że miło spędza się przy nich czas. Jest w nich coś z hymnu, coś z wariackiej popijawy, jest poczucie humoru. Finsterforst ma na koncie cztery duże płyty, ale ostatnią pozycją w jej dyskografii jest EP-ka "#YØLØ", na którą warto zwrócić uwagę choćby ze względu na udane covery piosenek… Miley Cyrus i Michaela Jacksona.

Sprawdź jeśli lubisz: Moonsorrow, Finntroll, Wintersun, Thyrfing…
http://www.finsterforst.de
https://web.facebook.com/FinsterforstOfficial


Kto zagra:
EQUILIBRIUM (Niemcy) epicki folk metal
+
Heidevolk (Holandia) folk metal
Finsterforst (Niemcy) folk metal

Kiedy: 28 września (środa) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 29 września (czwartek) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety kolekcjonerskie:
http://knockoutprod.net/sklep/
Oraz:
Ticketpro
Eventim
ProgresjaKomentarze