Rozpiska godzinowa koncertów Katatonii w Warszawie i Krakowie


Znamy koncertowy rozkład jazdy warszawskiego i krakowskiego koncertu zespołu Katatonia.


Prekursorzy klimatycznego metalu ze Szwecji zagrają w Polsce trzy koncerty. Już za niecałe dwa tygodnie Katatonia zagra 4 października w gdańskim B90, 5 października w warszawskiej Progresji i 6 października w krakowskim Kwadracie. Na najbliższej trasie, podczas której zespół promować będzie swój nowy album „The Fall of Hearts”, Katatoni towarzyszyć będą djentowa formacja z Vola oraz islandzki Agent Fresco.

Rozkład jazdy:

18:30 Drzwi
19:00 – 19:30 Vola
19:50 - 20:30 Agent Fresco
20:50 – … KATATONIA 

Line up:

KATATONIA (Szwecja) atmosferyczny metal, atmosferyczny rock, metalgaze:

Wyszli na początku lat 90. od klimatów doomowych i deathmetalowych, by następnie zakotwiczyć w porcie melancholijnego, depresyjnego, atmosferycznego metalu i rocka, w którym pozostają z niewielkimi wariacjami po dziś dzień. Ktoś ukuł określenie "metalgaze", wskazując tym samym, że pożenili metal z shoegaze'em.

Katatonię niezmiennie prowadzą Blakkheim, czyli Anders Nyström oraz wokalista Jonas Renkse. Obecne wcielenie zespołu obejmuje jeszcze znanego z Tiamat gitarzystę Rogera Öjerssona, bębniarza Daniela Moilanena (kiedyś m.in. The Project Hate) i basistę Niklasa "Nille" Sandina (m.in. eks-Siebenbürgen). Katatonia była u nas wiele razy, a kto był choć raz na ich koncercie wie, że potrafią zbudować na żywo wspaniały nastrój. W sumie nic w tym dziwnego, jeśli ma się w dorobku takie perełki płytowe jak "Tonight's Decision", "Last Fair Deal Gone Down", czy "Viva Emptiness", nic pozostałym wydawnictwom nie ujmując, bo i na nich można znaleźć fenomenalne kompozycje (choćby wpadający w ucho "My Twin"). Szwedzcy mistrzowie operowania smutkiem, melancholią, rozpaczą, i innymi mało przyjemnymi uczuciami, zjawią się u nas, aby przekonać Was do nowej, jedenastej w dorobku płyty, "The Fall Of Hearts", pierwszej nagranej w tym właśnie składzie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Opeth, Anathema, October Tide, Paradise Lost…
http://katatonia.com
https://web.facebook.com/katatonia
https://vimeo.com/158896918

VOLA (Dania) atmosferyczny rock, rock progresywny, dark metal:

Pink Floyd zmieszany z Rammstein i z domieszką Meshuggah – tak scharakteryzowano muzykę duńskiej formacji Vola na jej debiutanckiej płycie "Inmazes", który ukaże się we wrześniu 2016 roku. Jeśli w jednym zdaniu na temat zespołu pojawiają się trzy tak potężne nazwy, z pewnością sporym błędem byłoby niezwrócenie nań bacznej uwagi.

Jest ich czterech: Asger Mygind (gitara, wokal), Martin Werner (klawisze, programowanie), Nicolai Mogensen (gitara basiwa) i Felix Ewert (perkusja). Powstali w Kopenhadze, a wśród inspiracji wymieniają muzykę elektroniczną, rock progresywny z lat 70., industrial oraz ekstremalny metal. Zapraszano ich już na festiwale ProgPower w USA i Euroblast w Kolonii. Vola tworzy muzykę, która spodoba się zarówno tym, którzy lubią progresywne subtelności i klawiszowe przestrzenie, ładne melodie, jak i potężne przyłożenie gitarowym riffem z djentowym "podkręceniem" oraz industrialną masywność. Brzmi ciekawie, prawda?

Sprawdź, jeśli lubisz: Disperse, Monuments, TesseracT, Textures, Meshuggah...
http://volaband.com
https://web.facebook.com/volaband

AGENT FRESCO (Islandia) math rock, atmosferyczny rock, rock progresywny:

Gramy rock progresywny, pop albo cokolwiek przyjdzie ci do głowy – piszą o sobie muzycy pochodzącego z Reykjaviku islandzkiego kwartetu Agent Fresco. Faktem jest, że i granie progresywne, i popowa lekkość oraz melodyjność są słyszalne w muzyce powstałej w 2008 roku kapeli, którą tworzą Arnór Dan Arnarson (wokal), Hrafnkell Örn Guðjónsson (perkusja), Vignir Rafn Hilmarsson (gitara basowa) i Þórarinn Guðnason (gitara, klawisze). Trochę przypomina to bardziej skomplikowaną wariację na Anathemę i Riverside, do tego podlane specyficzną klimatyczną islandzką mieszanką, zalatującą dokonaniami Sigur Ros i muzyków tej kapeli, w której to miksturze jest nostalgia, melancholia, senne marzenie, rozpacz.

Na koncie Agent Fresco ma dwie płyty i EP-kę. Warto zwrócić szczególną uwagę na ostatni album "Destrier" z 2015 roku. Dzięki niemu w Islandii nagrodzono grupę nagrodami Icelandic Music Awards dla wokalisty roku oraz za płytę roku. A konkurencja muzyczna w tym kraju, choć niewielkim, jest ogromna. Wizytówką wspomnianej płyty "Destrier" jest wspaniała piosenka "Dark Water". Sprawdźcie, a zakochacie się w tych czterech Islandczykach na zabój.

Sprawdź, jeśli lubisz: Haken, Karnivool, Gazpacho, Disperse...
http://www.agentfresco.is
https://web.facebook.com/agentfrescoZagrają:
KATATONIA (Szwecja) atmosferyczny metal, atmosferyczny rock, metalgaze
+
Vola (Dania) atmosferyczny rock, rock progresywny, dark metal
Agent Fresco (Islandia) math rock, atmosferyczny rock, rock progresywny

Kiedy: 4 października (środa) 2016
Gdzie: Gdański @ B90, ul. Doki 1 (teren Stoczni Gdańskiej)
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: PW Events

Kiedy: 5 października (środa) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 6 października (czwartek) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Oraz:
Ticketpro
Eventim
Progresja
Komentarze