Zmiana miejsca koncertu na XX-lecie Decapitated w Krakowie


Ze względu na przerwę w działalności krakowskiego klubu Rotunda koncert Decapitated zaplanowany na 6 listopada zostaje przeniesiony do klubu Forty Kleparz.


DECAPITATED (Krosno) techniczy death metal:

Tych panów szerzej żadnemu szanującemu się fanowi śmierć metalu w Polsce przedstawiać nie trzeba. Pochodzący z Krosna Decapitated zachwyca swoją muzyką blisko dwie dekady. Jest jedną z kilku polskich kapel metalowych, których nazwy znają, i szanują!, pod każdą szerokością geograficzną. Vogg, który w 2009 roku zdecydował się reaktywować zespół, dwa lata po tragicznej śmierci brata Vitka, jest muzykiem nieustannie poszukującym. Dlatego też, choć techniczny death metal jest ciągle ważnym fundamentem stylu, w muzyce Decapitated słychać obecnie również echa thrashu i groove metalu. Rozszerzoną formułę można zauważyć na ostatnim studyjnym wydawnictwie kapeli, "Blood Mantra" z 2014 roku. Decapitated cały czas promuje ten album. Tym razem na krajowym podwórku, w krajowym zestawie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Nile, Psycroptic, Suffocation, Meshuggah…
http://www.decapitatedband.net/
https://www.facebook.com/decapitated


CORRUPTION (Polska, Warszawa) stoner/southern metal:

Sam Zakk Wylde udostępnił na swoim wallu ich klip z wersją klasyka Steppenwolf "Born To Be Wild", z tytułem zmienionym na "Born To Be Zakk Wylde". Pomimo licznych zmian składu i wielu przeciwności losu, Corruption niezmiennie trwa na scenie, niezmiennie kierowane przez niezmordowanego Anioła, a 2016 roku kapela świętuje 25-lecie działalności.
Od 2015 roku w składzie Corruption Anioła wspierają dwaj uznani muzycy, gitarzysta Jacek Hiro (m.in. Sceptic, Kat & Roman Kostrzewski) oraz bębniarz James Stewart (Vader). Z nimi historia zespołu od razu nabrała przyspieszenia. A wcale nie było to łatwe i oczywiste, zważywszy na to, że muzycy mają sporo innych obowiązków, w szczególności James. Corruption jednak ma się coraz lepiej, przeżywa którąś tam młodość.

Wiadomo, że w 2016 roku kapela wystąpi na Przystanku Woodstock, jesienią wyruszy na trasę z Decapitated i miejmy nadzieję, że nie zapomni również o napisaniu piosenek na następczynię wydanej w 2014 roku siódmej płyty "Devil's Share". Anioł, fani czekają!


Sprawdź, jeśli lubisz: Down, Black Label Society, Alabama Thunderpussy, Fireball Ministry...
http://www.corruption.pl
https://web.facebook.com/OfficialCorruption
ANTIGAMA (Polska, Warszawa) death metal, grind core:

Nie tylko polskie kapele blackowe i deathmetalowej są cenione na świecie. Mamy też załogi z obszaru na przecięciu deathu i grindu, którym świat kłania się w pas. Antigama jest jedną z nich. Wytrwale kierowana od 2000 roku przez Łukasza Myszkowskiego i Sebastiana Rokickiego, nie przestaje zadziwiać. Zwykle kapela po kilkunastu latach istnienia popada w rutynę i/lub dostaje twórczej zadyszki. Nie Antigama.

W 2015 roku wydali pierwszy od sześciu lat album "The Insolent", przed którym wielu recenzentów padło na kolana. Co dziwić nie może. Dziesięć numerów z ostrymi jak brzytwa i precyzyjnymi jak laser, lecz nie bezdusznymi!, riffami i niesamowitą sekcją Pavulon / Sebastian Kucharski, to godni następcy grindowo-deathowych (oraz trochę eksperymentalnych) miodów, jakie stołeczna kapela zawarła w przeszłości choćby na "Zeroland" i "Resonance". O EP-kach i splitach nie wspominając.


Sprawdź, jeśli lubisz: Cephalic Carnage, Brutal Truth, Mumakil, Fuck The Facts…
https://twitter.com/Antigama
https://web.facebook.com/Antigama
VERVRAX (Polska, Iława) thrash metal, metalcore: 

Najmniej doświadczona w zestawie jest pochodząca z Iławy ekipa Vervrax. Istnieją od 2009 roku, a na ich koncie są dwie duże płyty – "Bitch, Poverty, Hell" z 2013 roku i o dwa lata od niej młodsza "Human Terror". Jest ich czterech, zaczynali od grania w klimatach heavy/thrash, dziś ich muzie bliżej jest do klimatów metalcore'owych. Utwory zdradzają jednak trochę wpływów tego, od czego Vervrax zaczynał. Zwłaszcza w riffach gitary i solówkach. Ten zespół naprawdę dobrze rokuje. Przekonajcie się.

Sprawdź, jeśli lubisz: Exhorder, Flapjack, Pantera…
http://www.vervrax.com
https://web.facebook.com/vervrax
Kto zagra:
DECAPITATED (Krosno) death metal, groove metal
+
CORRUPTION (Polska) stoner/southern metal
ANTIGAMA (Warszawa) death metal, grindcore
VERVRAX (Iława) metalcore
Kiedy: 6 listopada (niedziela) 2016
Gdzie: Kraków @ Forty Kleparz, ul. Kamienna 2
Bilety: 40 zł – przedsprzedaż; 50 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na:
www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety systemowe:
TicketPro
Eventim
Komentarze