Czasówka polskich koncertów Delain


Zespół Delain w przyszły tygodniu zagra dwa koncerty w Polsce – 20.10 w Krakowie i 21.10 w Warszawie. Znamy już koncertowy rozkład jazdy obu wydarzeń.


Tak prezentuje się rozpiska czasowa obu koncertów:
17:30 VIP
18:30 Drzwi
19:00-19:30 Kobra And The Lotus
19:50-20:40 Everygrey
21:10-... Delain


 DELAIN (Holandia) symfoniczny metal:

Anielski głos pięknej Charlotte Wessels i znakomita, epicka, pełna znakomitych melodii, przyprawiona tu i ówdzie gotyckim mrokiem muzyka Martijna Westerholta to główne cechy charakterystyczne kolejnego wspaniałego muzycznego towaru eksportowego z Holandii, grupy Delain. Zespół w zamyśle Martijna, eksklawiszowca doskonale u nas znanego Within Temptation, miał pozostać projektem studyjnym z zapraszanymi gośćmi. Szybko okazało się jednak, że muzyka Delain zrobiła na fanach symfonicznego metalu tak wielkie wrażenie, iż konieczne stało się zabookowanie tras koncertowych. Od momentu powstania w 2002 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, z których trzeci, "We Are The Others", dotarł do wysokiego, czwartego miejsca holenderskiej listy. Od tamtej pory, czyli 2012 roku, skład kapeli parokrotnie się zmienił, a najnowszym nabytkiem jest kolejna śliczna dziewczyna, świetnie wymiatająca na gitarze Merel Bechtold, którą możecie znać z Mayan. Delain niedawno wypuścił inspirowaną komiksem Neila Gaimana "The Sandman" EP-kę "Lunar Prelude", która, zgodnie z tytułem, stanowi preludium pełnowymiarowego materiału.

Sprawdź, jeśli lubisz: Within Temptation, Nightwish, Lacuna Coil, Epica…
http://www.delain.nl
https://web.facebook.com/delainmusic


EVERGREY (Szwecja) progmetal, power metal:

Choć istnieje już ponad 20 lat, szwedzki Evergrey chyba nigdy nie był w tak znakomitej formie, jak obecnie. Liderujący kapeli, która w przekonujący sposób łączy progmetal, thrash i power metal Tom Englund, od kilkunastu miesięcy ponownie współpracuje z Henrikiem Danhage, który powrócił na łono Evergrey po paroletnim rozbracie. Ma też w zespole renomowanego Johana Niemanna, którego na pewno pamiętacie z wielu lat pracy w Therion. Świetni muzycy i mnóstwo wspaniałej, klimatycznej muzyki, jaką Evergrey zapisał na dziewięciu do tej pory wydanych albumach, z których ostatnim był "Hymns For The Broken". Jest spora szansa, że zanim Szwedzi ponownie zagoszczą w Polsce, na rynku będzie już płyta numer 10, bo dokładnie 24 marca 2016 roku rozpoczęły się jej nagrania.


Sprawdź, jeśli lubisz: Kamelot, Symphony X, Dream Theater, Angel Dust...
http://www.evergrey.net
https://web.facebook.com/Evergrey

KOBRA AND THE LOTUS (Kanada) heavy metal:

Jak wiadomo, w Kanadzie nie tylko liść klonowy, piękna przyroda i doskonały zawodowy hokej, lecz również mnóstwo kapitalnej metalowej muzyki. Także tej klasycznie heavymetalowej. Młodsze pokolenie zdolnych kanadyjskich metalowców reprezentuje pochodząca z prowincji Alberta, a konkretnie z pamiętającego zimową olimpiadę Calgary, formacja Kobra And The Lotus (KATL). Wiadomo, kto jest kobrą i kusząco wije się na scenie oraz doskonale śpiewa – to piękna Brittany Paige, w kapeli znana jako Kobra Paige. Klasycznie wykształcona pianistka, zaliczana obecnie do 25 najlepszych metalowych wokalistek na świecie! Obok siebie ma czterech kolegów instrumentalistów, w tym ani chybi potomka polskich imigrantów o personaliach Jasio Kulakowski. KATL koncertowali między innymi z Kiss i Def Leppard, chwalił ich niezapomniany Lemmy (na koncie mają świetną przeróbkę "Ace Of Spades" Motörhead). Dwie ostatnie pozycje w ich dyskografii to wydane w 2015 roku EP-ki, z których na szczególną uwagę zasługuje wypełniona coverami "Words Of The Prophets". Wersja KATL hitu Allanah Myles "Black Velvet" zwali Was z nóg! Dzięki takim kapelom jak ten kanadyjski kwintet, heavy metal jeszcze długo będzie miał się świetnie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Huntress, Crystal Viper, Benedictum, Doro...
http://kobraandthelotus.com
https://web.facebook.com/KobraAndTheLotus

Zagrają:

DELAIN (Holandia) symfoniczny metal
+
Evergrey (Szwecja) progmetal, power metal
Kobra And The Lotus (Kanada) heavy metal

Kiedy: 20 października (czwartek) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 21 października (piątek) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Bilety:
Progresja
Eventim
TicketPro


Komentarze