Leif Edling opowiada o The Doomsday Kingdom

(C) Nuclear Blast
Zespół The Doomsday Kingdom niedawno podpisał kontrakt z Nuclear Blast. Formacja w listopadzie bieżącego roku wyda EP-kę zatytułowaną Never Machine. Lider formacji – Leif Edling postanowił wypowiedzieć się na temat swojego nowego projektu.The Doomsday Kingdom to nowy zespół znanego z Candlemass Leifa Edlingsa. Poza Edlingsem grupę tworzą: Niklas Stalvind (wokal), Marcus Jidell (gitara) i Andreas (Habo) Johansson (perkusja). Formacja podpisała kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast i właśnie pod skrzydłami NB wyda swój debiutancki krążek, EP-kę zatytułowaną Never Machine. Na wydawnictwie znajdą się cztery utwory. 

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że sprawy zmierzają w dobrym kierunku dla The Doomsday Kingdom! Wkładałem moje serce i duszę w nową EP-kę i album przez dwa i pół roku. Więc to wielka ulga zobaczyć wreszcie koniec całej pracy. Wkrótce świat usłyszy brzmienie katakumb wracających do życia” – mówi lider zespołu, Leif Edling.

„Obecnie dodaję finalne poprawki na płycie. [Album] jest nagrany, zmiksowany i zmasterowany, i wyjdzie absolutnie fantastycznie! Zostało jeszcze kilka graficznych rzeczy przy zdjęciach, książeczce etc, i wtedy będzie gotowy. Jestem bardzo dumny z tego albumu! Brzmi tak dobrze, dlatego aspekt wizualny musi być tak samo wspaniały, kiedy ujrzy światło dzienne w marcu następnego roku!”- kontynuuje muzyk.  

„W międzyczasie, mam nadzieję, ludzie będą cieszyć się EP-ką Never Machine. Jest szorstka, jest surowa, jest bezpośrednia! Daje wskazówkę, na temat tego, co nadchodzi!” – zapowiada Leif.

Never Machine ukaże się na rynku już 25 listopada nakładem Nuclear Blast, a już w marcu przyszłego roku zostanie wydany debiutancki longplay.


Tracklista i okładka Never Machine:1.     Never Machine
2.     The Sceptre
3.     Zodiac City
4.     The Whispering


Paulina Łyszko

Komentarze