Resina: intrygujący debiut Polki w Fat Cat Records

fot. materiały prasowe
Resina to pseudonim Karoliny Rec, której album zatytułowany po prostu Resina ukazał się 30 września. Posłuchajcie dwóch utworów z tego wydawnictwa.

Oficjalny klip do utworu Nightjar:
I koncertowe wykonanie Not Here:
„Karolina to niezwykle utalentowana wiolonczelistka, kompozytorka, muzykoterapeutka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego. Na scenie muzyki niezależnej obecna jest od blisko 10 ciu lat. Współtworzy, bądź współtworzyła zespoły takie jak: Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki, Nathalie and The Loners, Anthony Chorale, czy zespół nominowanego do „Paszportów Polityki” Michała Bieli. Jest współautorką licznych wydawnictw płytowych, a także muzyki do kilkunastu spektakli teatralnych (w tym świetnie przyjętego „Pinokia” w Nowym Teatrze). Resina jako pierwsza polska artystka w historii podpisała na początku tego roku kontrakt płytowy z legendarną brytyjską wytwórnią FatCat Records, a dokładnie z jej „postklasycznym” oddziałem o nazwie 130701 Records. Karolina od prawie 10 lat związaną jest z polską sceną niezależną i współtworzy zespoły m.in. Maćka Cieślaka, Michała Bieli czy Natalii Fiedorczuk. Muzykę Artystki określa się jako owoc eksperymentów łączących wiolonczelę i proste narzędzia elektroniczne, w wyniku którego powstają czasem piosenki, a czasem bardziej rozbudowane intuicyjne impresje. Ogniwem spajającym wszystkie kompozycje jest chęć poznania i wykorzystania nieoczywistych właściwości instrumentu”.

„Już niebawem Resina wystąpi na Festiwalu Unsound (20.10) w Teatrze Nowym w Krakowie, oraz 27.10 w Warszawie (Narodowy Instytut Audiowizualny) i 25.11 na Warsztatach Kultury w Lublinie” – zapowiada wytwórnia Mystic Production.

Tracklista i okładka albumu przedstawia się następująco:1. Tatry I
2. Flock
3. Tatry II
4. Nightjar
5. Dark Sky White Water
6. Afterimage
7. Not Here


Album Resina znajdziecie TUTAJ. Płyta dostępna jest w wersjach CD i LP.


Paulina Łyszko


Komentarze