Ricky Warwick prezentuje nowy singiel


Ricky Warwick udostępnił nowy singiel z wydanego w styczniu albumu zatytułowanego When Patsy Cline Was Crazy (And Guy Mitchell Sang The Blues)/Hearts Of Trees. Zobaczcie klip do kawałka When Patsy Cline Was Crazy

Teledysk znajdziecie poniżej:
“Ta piosenka podsumowuje moje dzieciństwo… I jestem przekonany, że wielu ludzi może odnieść się do sentymentu, który kryje się za tą piosenką” – mówi o When Patsy Cline Was Crazy Ricky Warwick.

‘Mój świat muzyki był zdecydowanie różny od świata moich rówieśników. Gust mojego ojca – zarówno Beatlesi, jak i Stonesi… Kiedy upuściłem igłę na Connie Francis, The Everly Brothers, Johnny’ego Raya, Sinatrę, Springfield, Guya Mitchella i oczywiście Patsy Cline [dźwięki] trzeszczały i skrzyczały ze starego, zmęczonego odtwarzacza, który był jednym z najcenniejszych dla mnie przedmiotów. Wychodzenie z choroby w późnych latach 40., którego razem, ja i on doświadczyliśmy w okręgu Island Hill rozmawiając i śmiejąc się. Te lata zbliżyły nas do siebie, pamiętam jakby to było wczoraj. Rano usiadłem tam (cztery dekady później) myśląc o nim, kiedy spontanicznie „Crazy” pojawiło się w samochodowym radio; natychmiast zacząłem pisać tę piosenkę na tylnej części koperty. Pokazałem to Ricky’emu i patrząc na jego reakcję wiedziałem, że tak wyglądały też jego sobotnie wieczory. Tata Ricky’ego niestety odszedł w tym roku, więc te słowa, te emocje i wspomnienia, które ta piosenka przywołuje ja z kolei dedykuję mojemu koledze, bo wiem, że tak jak on, mając jeszcze tylko jedną noc przed sobą wybrałbym „When Patsy Cline Was Crazy (And Guy Mitchell Sang The Blues)”’- mówi autor słów, Sam Robinson. 

Okładka i tracklista płyty:
CD1 - »When Patsy Cline Was Crazy (And Guy Mitchell Sang The Blues)«

01. The Road To Damascus Street
02. Celebrating Sinking
03. When Patsy Cline Was Crazy (And Guy Mitchell Sang The Blues)
04. Toffee Town
05. That’s Where The Story Ends
06. Johnny Ringo's Last Ride
07. Gold Along The Cariboo
08. The Son Of The Wind
09. If Your Not Gonna Leave Me (I'll Find Someone Who Will)
10. Yesteryear 

Bonus Tracks
11. Ghost Town Road
12. The Whiskey Song
13. Tank McCullough Saturdays (Electric Version)

CD2 - »Hearts On Trees«

01. Presbyterian Homesick Blues
02. Tank McCullough Saturdays
03. Psycho
04. Hearts On Trees
05. Said Samson To Goliath
06. Way Too Cool For Snow
07. Schwaben Redoubt
08. The Year Of Living Dangerously
09. Disasters
10. 82 

Bonus Tracks
11. Love Owes
12. I Can See My Life (From Here)
13. The Ugly Truth
14.
Hell Or Highwater
15. Eight Bells (Demo)


Paulina  Łyszko

Komentarze