Rozpiska czasowa koncertów Entombed A.D.


Entombed A.D. w weekend zagra dwa koncerty w Polsce – 28 października we wrocławskim Alibi i 29.10 w warszawskiej Progresji. Znamy już rozpiskę czasową obu koncertów.


Line up:

ENTOMBED A.D. (Szwecja) death metal, death'n'roll: 

L-G Petrov nie zna słowa"nuda". Jeśli nie nagrywa z Firespawn, to kontynuuje szerzenie death metalu i death'n'rolla pod szyldem Entombed A.D. Kilkanaście miesięcy temu polscy fani mieli okazję się przekonać, że wokalista i jego współtowarzysze z kapeli są w wybitnej formie. "Nic nas nie powstrzyma od grania muzyki, jeżdżenia w trasy i headbangingu" – mówił w jednym z wywiadów legendarny deathmetalowy wokalista. Cudowny szaleniec, prawdziwy, wielki maniak death metalu. W 2014 roku L-G wystartował pod szyldem Entombed A.D. płytą "Back To The Front" (okładka autorstwa naszego rodaka Zbyszka Bielaka). W 2016 roku ponowił atak jeszcze skuteczniej, świetnym albumem "Dead Dawn". W setliście na bank nie zabraknie numerów z klasycznych płyt Entombed, które były kamieniami milowymi w rozwoju szwedzkiego death metalu i death metalu w ogóle. Grzech się nie pojawić, zwłaszcza że tego wieczoru na scenie pojawi się jeszcze jedna legenda.

Sprawdź, jeśli lubisz: Grave, Entombed, Dismember, Autopsy, Carcass…
https://web.facebook.com/EntombedAD?_rdr

VOIVOD (Kanada) prog metal, thrash metal:

Bez nich nie byłoby szeroko rozumianego alternatywnego, czy awangardowego metalu. Czerpiąc z Van Der Graaf Generator, starego Pink Floyd, wczesnego King Crimson, punka, hard core'a oraz Venom kanadyjski Voivod stworzył swój własny niepowtarzalny i z miejsca rozpoznawalny styl muzyki, w którym królowały niestandardowe podziały i dysonanse. Nieżyjący już niestety Piggy (w 2015 roku obchodzimy 10-lecie odkąd genialny gitarzysta nas opuścił), Blacky (który w 2014 roku po raz kolejny pożegnał się z grupą) oraz wciąż tworzący pod szyldem Voivod Snake i Away odpowiadają za takie arcydzieła jak „Killing Technology”, „Dimension Hatröss”, „Nothingface”, „Angel Rat”, z których każda jest z nieco innej bajki, co świadczy o wielkiej wyobraźni Kanadyjczyków. Do tego dochodzi jeszcze wyjątkowa oprawa graficzna wydawnictw, za którą od samego początku odpowiada przesympatyczny Away. Obecne wcielenie Voivod uzupełniają: ten, któremu przypadło trudne zadanie wejścia w buty Piggy'ego, Chewy, czyli Daniel Mongrain, i nowy basista Rocky, czyli Dominique Laroche.

Kanadyjska kapela, choć od dawna nie ma już w niej Piggy'ego, udowodniła po jego śmierci, że nie zszarga dobrego imienia, na jakie przez lata ciężko zapracowała. Dowodem tym był świetny album „Target Earth” z 2013 roku. Miejmy nadzieję, że do jesieni 2015 roku Voivod ucieszy nasze uszy nowymi kawałkami. Ich muzyki nigdy nie za wiele.


Sprawdź, jeśli lubisz: Coroner, Watchtower, Vektor, King Crimson…
http://www.voivod.com/
https://www.facebook.com/Voivod

LORD DYING (USA) sludge metal:

Kumple Red Fang ze wspaniałej sceny z Portland i okolic. Jednak Lord Dying mocniej zakorzeniony jest w sludge'u od swoich sławniejszych kolegów. Istnieją od 2010 roku, a pięć lat później wydali wysoko oceniony album "Poisoned Altars". Kapelę charakteryzują mocarne riffy, chwilami wgniatające w podłogę. Lord Dying doprawia swój sludge paroma szczyptami psychodelii, nie stroni od nawiązań do doomu, klasycznego heavy, a także punka. Mają zmysł do fajnych melodii i świetnie wypadają na koncertach. Wspomniany album "Poisoned Altars" ma świetne ciepłe brzmienie, które jest zasługą nie byle kogo, bo Joela Grinda z Toxic Holocaust, w którego studiu album nagrywano. Bardzo ciekawa formacja, która może sporo namieszać w przyszłości.

Sprawdź, jeśli lubisz: Kylesa, High On Fire, Electric Wizrd, Crowbar…
http://www.hailconan.com
https://web.facebook.com/conandoomBARREN WOMB (Norwegia) noise rock, punk'n'roll:

Wystarczy krótki research, aby być przekonanym, że ci dwaj Norwegowie nie mają całkiem równo pod sufitem. Są cudowne wręcz zakręceni. Poczucie humoru ujawniane chociażby w tytułach i wideoklipach, wskazuje wyraźnie, że bliskie są im surrealizm i absurd. Od 2011 roku wariaci z Trondheim o personaliach Timo Silvola i Tony Gonzahl, zarażają świat porywającym graniem, w którym jest i galopujący hardcore, złowrogi black metal, i rockandrollowy luz oraz zadziorność, jak i punkowa arogancja. Jeśli usłyszycie country i americanę, nie będzie to znaczyło, że wam się przesłyszało.


Dysonans poznawczy pojawia się, gdy widzimy zdjęcia Norwegów, bo wyglądają na nich na grzecznych chłopców, którzy dopiero co przyjęli się do pracy w tartaku, a po godzinach łoją z kumplami stoner lub sludge. Barren Womb, bo taką nazwę wybrali dla swoich poczynań Timo i Tony, w 2014 roku zadebiutował dużą płytą o pokręconym tytule "The Sun's Not Yellow, It's Chicken", by rok później wypuścić ze swego jałowego łona kolejną produkcję, "Nique Everything". Wciąż promują ten materiał, zmasterowany przez samego Alana Douches (Converge) na koncertach. A te są dla nich niczym woda dla ryby.
Sprawdź, jeśli lubisz: Kvereltak, Fredag Den 13:e, Shevils, Man The Machetes…
http://barrenwomb.limitedrun.com
https://www.facebook.com/barrenwomb

Kto zagra:

ENTOMBED A.D. (Szwecja) death metal, death'n'roll
+
Voivod (Kanada) prog metal, thrash metal
Lord Dying (USA) sludge metal
Barren Womb (Norwegia) noise rock, punk'n'roll

Kiedy: 28 października (piątek) 2016
Gdzie: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 29 październik (sobota) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)Komentarze