Shock Machine – solowy projekt Jamesa Rightona z Klaxons


Shock Machine to solowy projekt Jamesa Rightona, klawiszowca grupy Klaxons. Jego debiutancki album ukaże się 17 lutego 2017r i będzie zatytułowany po prostu „Shock Machine”.

Przedsmakiem albumu jest video „Lost In The Mystery”. Za reżyserię odpowiada Nova Dando. Klip można zobaczyć poniżej:

‘Płyta została nagrana we Francji z producentem Jamesem Fordem (Arctic Monkeys, Florence + The Machine, Haim), a zmiksowana przez Bena H Allena (Gnarls Barkley, Animal Collective, Deerhunter). Za okładkę odpowiedzialny jest Rob Carmichael, znany m. in. ze współpracy z Animal Collective, Panda Bear i Dirty Projectors. Płyta ukaże się nakładem wytwórni Marathon Artists, w której wydają m. in. Courtney Barnett, Jagwar Ma i Baaba Maal)’ – zapowiada Mystic Production.

‘„Shock Machine” to kolekcja ponadczasowego popu inspirowanego najlepszymi, czyli wszystkim, od Todda Rundgrena i Dennisa Wilsona, do wczesnych nagrań Paula McCartney'a i Roxy Music, ale w zupełnie innej odsłonie, przefiltrowanej przez psychodeliczny obiektyw prosto z XXI wieku. Sam James nazywa to „Benny & the Jets Eltona Johna po LSD”. To album napędzany miłością do muzyki’ – kontynuuje wytwórnia.


Lista utworów na płycie „Shock Machine”:

1. Open Up The Sky
2. Unlimited Love
3. Shock Machine
4. Lost In The Mystery
5. Let Her Love In
6. First Of May
7. Fire Up My Heart
8. Strange Waves
9. Get You
10. Something More


Paulina Łyszko

Komentarze