The Doomsday Kingdom prezentuje lyric video do „Sceptre”


Zespół The Doomsday Kingdom niedawno podpisał kontrakt z Nuclear Blast. Formacja w listopadzie bieżącego roku wyda EP-kę zatytułowaną Never Machine – zespół opublikował pierwsze lyric video promujące wydawnictwo. Posłuchajcie Sceptre!

Edlingsa. Poza Edlingsem grupę tworzą: Niklas Stalvind (wokal), Marcus Jidell (gitara) i Andreas (Habo) Johansson (perkusja). Formacja podpisała kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast i właśnie pod skrzydłami NB Wydaw swój debiutancki krążek, EP-kę zatytułowaną Never Machine. Na wydawnictwie znajdą się cztery utwory.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy ogłosić, że The Doomsday Kingdom podpisało właśnie kontrakt z niemiecką Nuclear Blast– informuje Leif Edling. „W tym roku pojawiały się różne podszepty [plotki] w podziemiach o tym, że coś świetnego ma się wydarzyć, a dzisiaj możemy z dumą ogłosić, że śmierć powstanie po raz kolejny, żeby dostarczyć choler*ie dobry album” – kontynuuje muzyk.

The Sceptre jest jednym z pierwszych utworów, które napisałem dla The Doomsday Kingdom. Jest całkiem agresywna z kilkoma naprawdę świetnymi riffami i na pewno w duchu starej metalowej szkoły! Jestem fanem zarówno NWOBHM i jego amerykańskiego odpowiednika, więc było to dla mnie bardzo przyjemne zobaczyć, jak kawałek podąża w dobrym kierunku. Jest to oczywiście wersja demo i muszę powiedzieć, że kawałek z albumu jest nawet jeszcze cięższy i nieco bardziej zaaranżowany z kilkoma niezłymi gitarowymi harmoniami tu i tam (…)” – mówi Leif Edling.

„Ta piosenka mówi o nieustającej wojnie pomiędzy czerwoną i czarną królową w jakimś świecie fantazji. Czerwona królowa jeździ na szczurze, a jej czarna bliźniaczka została przemieniona w łabędzia kilkaset lat wcześniej. Walka toczy się o berło, które może dać absolutną władzę w królestwie, ale oczywiście nikt nie zdoła wygrać aż do zachodu słońca, a następnego dnia wszystko dzieje się od nowa” – kontynuuje muzyk.

Never Machine ukaże się na rynku już 25 listopada nakładem Nuclear Blast, a już w marcu przyszłego roku zostanie wydany debiutancki longplay.


Tracklista Never Machine:

1.     Never Machine
2.     The Sceptre
3.     Zodiac City
4.     The Whispering


Paulina Łyszko 

Komentarze