Voodoo Six supportem Steve’a Harrisa


Steve Harris razem ze swoim solowym projektem British Lion zagra dwa koncerty w Polsce – 22 listopada w krakowskim klubie Kwadrat i 23 w gdańskim B90. Znamy już support obu koncertów – przed gwiazdą wieczoru wystąpi formacja Voodoo Six.

STEVE HARRIS BRITISH LION (Wielka Brytania) heavy metal:

Jeżeli jest się fanem heavy metalu, tego pana nie można nie znać. Znakomity basista i kompozytor, wielki fan West Ham United, w którym, krótko grał jako junior, by ostatecznie postawić na muzykę. Miłość do futbolu jednak została i przejawia się na każdej trasie koncertowej Iron Maiden meczem ekipy Ironów z lokalnym zespołem.

Steve to przede wszystkim założyciel wspomnianej, jednej z największych legend heavy metalu, grupy Iron Maiden. Choć w 2016 roku skończył 60 lat, wciąż jest w doskonałej formie scenicznej i kompozytorskiej, wciąż szuka nowych wyzwań, zawsze jest w studiu jako producent lub współproducent, gdy Żelazna Dziewica nagrywa płytę.

W 2012 roku wydał pierwszą płytę solową pod tytułem "British Lion", którą nagrał z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. W 2016 roku Steve po raz kolejny odwiedził Polskę z kolegami z Iron Maiden, dając genialny show we Wrocławiu, promujący album "The Book Of Souls". Zawsze blisko fanów, zawsze uśmiechnięty, skromny, dający z siebie wszystko na scenie i charakterystycznie galopujący na swoim basie, jak choćby w niezapomnianym "The Trooper". Oto w wielkim skrócie jeden z największych muzyków metalowych w historii.

Sprawdź, jeśli lubisz: Iron Maiden, Saxon, Accept, Halford…
http://www.steveharrisbritishlion.com
https://www.facebook.com/steveharrisbritishlion

VOODOO SIX (Wielka Brytania) heavy metal:

Jeśli Iron Maiden bierze jakiś zespół ze sobą na trasę, to wiedz, że nie robi tego bez powodu, parafrazując klasyka. A powstały w 2003 roku w Londynie zespół Voodoo Six miał przyjemność supportować legendę heavy metalu. Co więcej, kapela miała sposobność nagrywać ostatnią jak do tej pory płytę, "Songs To Invade Countries To" z 2013 roku, w należącym do Steve'a Harrisa studiu Barnyard Studio. Legendarny basista zajął się także miksowaniem materiału. Zaś po wszystkim powiedział: "Wspaniale jest wspierać naprawdę utalentowany brytyjski zespół, jak Voodoo Six".

Kapelę założyli basista Tony Newton, który jest w niej do dziś, a także gitarzysta Richie Faulkner, który od paru lat jest muzykiem Judas Priest. Voodoo Six to rasowy, bezpretensjonalny heavy metal, w którym jest i moc, i klimat.

Sprawdź, jeśli lubisz: Monster Truck, Mustasch, Black Star Riders, Backyard Babies, Black Country Communion...

Kto zagra:

STEVE HARRIS (Wielka Brytania) heavy metal
+
VOODOO SIX

Kiedy: 22 listopada (wtorek) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 23 listopada (środa) 2016
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety kolekcjonerskie w sprzedaży pod poniedziałku, 05.09
http://knockoutprod.net/sklep/


Komentarze