Znamy support krakowskiego koncertu Tides From Nebula


Tides From Nebula zagra 26 listopada w krakowskim klubie Kwadrat. Tego dnia koncert otworzy śląski ARRM. Do składu dołączył  zespół Tranquilizer.

TIDES FROM NEBULA (Warszawa, Polska) post rock, post metal:

Nie ma w Polsce drugiej kapeli, która umiałaby tak pięknie i przekonująco opowiadać historie dźwiękami instrumentów. Tylko tym, bez wokalu. Tides From Nebula od 2008 roku raczy nas instrumentalnymi opowieściami, stylistycznie osadzonymi pomiędzy rockiem progresywnym, post rockiem, post metalem. Zachwycili wielu, nie tylko w Polsce. W tym także światowej sławy kompozytora muzyki filmowej, Zbigniewa Preisnera, który wyprodukował drugi album warszawskiej kapeli, "Earthshine" z 2011 roku. Potem TFN objechali z koncertami spory kawałek Europy, wydali trzeci materiał, "Eternal Movement", samodzielnie wydali płytę "Live Sessions", zawierającą sześć kawałków nagranych w należącym do zespołu Nebula Studio. Później znowu koncertowali, znowu pisali piosenki, upgrade'owali studio…
Ktoś kiedyś napisał, że każda płyta TFN to materiał na ścieżkę dźwiękową. W maju 2016 roku doczekamy się kolejnego "soundtracku" kwartetu, zatytułowanego "Safeheaven". Ciekawe, jakie historie na nim napiszą…

Sprawdź, jeśli lubisz: Blindead, Besides, Sleepmakeswaves, Russian Circles, God Is An Astronaut…

http://www.tidesfromnebula.com

https://web.facebook.com/tidesfromnebulaofficial
TRANQUILIZER (Gdynia, Polska) psycho pop, trip hop, experimental:

Tranquilizer to nowy zespół z Trójmiasta, w którym udzielają się między innymi muzycy związani z takimi wykonawcami jak Blindead, czy Justyna Steczkowską. Zespół porusza się w klimatach triphop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, czerpiąc z niesztampowych rozwiązań instrumentalnych. Na czele zespołu stoi charyzmatyczna wokalistka Luna Bystrzanowska, która swoim oryginalnym podejściem do śpiewania szuka nietypowych struktur dźwiękowych.


Sprawdź, jeśli lubisz: Massive Attack, Animal Collective, Temples, Panda Bear…

http://www.tranquilizer.pl

https://web.facebook.com/tranquilizerPL

ARRM (Śląsk, Polska) drone, ambient, post-rock:

ARRM to instrumentalny projekt ludzi związanych min. z zespołami Thaw, Furia, 52um, Sun For Miles, Mentor... Muzycznie ocierający się o scieżki dzwiękowe filmów Lyncha czy Jarmuscha. Na koncie mają split z Stara Rzeka wydany przez wounded knife records. Aktualnie pracują nad pełną płytą.
Twórczość ARRM to minimalistyczne, mroczne muzyczne pejzaże, które wywiercają się w mózg jak nanodrony i zostawiają w nim trwały ślad.


Sprawdź, jeśli lubisz: Thaw, Earth, Barn Owal, Stara Rzeka...

https://arrm.bandcamp.com

https://web.facebook.com/ARRMambientKto zagra:
TIDES FROM NEBULA (Polska, Warszawa)

+
Tranquilizer (Gdynia, Polska) psycho pop, trip hop, experimental
ARRM (Śląsk, Polska) drone, ambient, post-rock

Kiedy: 26 (sobota) listopada 2016
Gdzie: Krakow @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Oraz:
Eventim
Ticketpro


Komentarze