Amon Amarth: czasówki koncertów


Wikingowie z Amon Amarth zagrają w 7 grudnia w krakowskim Kwadracie, 8 grudnia w gdańskim B90 i 9 grudnia w warszawskiej Progresji. Koncert Szwedów poprzedzą występy Grand Magus i Dawn Of Disease. Bilety cieszą się dużym zainteresowaniem więc radzimy nie czekać do ostatniej chwili!


Oto rozkład jazdy na to wydarzenie:
18:30 Drzwi
19:30-20:00 Dawn of Disease
20:15-21:00 Grand Magus
21:30-… AMON AMARTHAMON AMARTH (Szwecja) melodyjny, epicki death metal:

Trudno wytłumaczyć, jak do tego doszło, ale Amon Amarth swoim epickim, melodyjnym death metalem rozkochał w sobie Amerykanów do tego stopnia, że przedostatni album Szwedów, "Deceiver Of The Gods", dotarł do 19. miejsca w regularnym notowaniu "Billboardu"! W Polsce kapela potężnego Johana Hegga, perfekcyjne uosobienie Wikinga, choć prywatnie człowieka o gołębim sercu, też ma mnóstwo fanów i nie raz doświadczyła u nas wspaniałego przyjęcia. Tym razem Amon Amarth przyjedzie do Polski promować wyjątkowe dzieło, bo pierwszy koncepcyjny album w swej, liczącej ponad ćwierć wieku, historii – "Jomsviking". Zespół czaruje na nim połączeniem deathmetalowej brutalności i wspaniałych wokali Hegga, z przepięknymi melodiami i epickim klimatem. A pomaga mu w tym sama królowa metalu, Doro Pesch, goszcząca w jednej z piosenek. Zaś obydwa klipy promujące album zrealizowali Amon Amarth nasi mistrzowie z Grupy 13.

Sprawdź, jeśli lubisz: Unleashed, Hypocrisy, Kataklysm, Arch Enemy, Kalmah...
http://www.amonamarth.com/
https://www.facebook.com/OfficialAmonAmarth

GRAND MAGUS (Szwecja) heavy metal, power metal:

Jednego wieczoru nadarzy się okazja do podziwiania jeszcze jednego wielkiego wokalisty ze Szwecji. Wielkiego talentem, nie gabarytami. Wspaniały JB Christopherson (kiedyś także w Spiritual Beggars) stworzył Grand Magus w 1999 roku i od tamtej pory nagrał w trio osiem płyt, w zdecydowanej większości bardzo dobrych lub wręcz znakomitych, na których mamy heavymetalową epickość, wspaniałe melodie, ale zdarza się i doomowy ciężar. Tematycznie blisko Grand Magus to klimatów, które opiewa Manowar, lecz muzyka Szwedów jest znacznie ciekawsza, bardziej przemyślana i mocniej wciągająca. JB (grający także na gitarze), basista Fox Skinner i świetny bębniarz Ludwig Witt przyjadą do Polski promować ósmy studyjny materiał "Sword Songs". Kolejną perłę w całkiem już pokaźnej dyskografii.

Sprawdź, jeśli lubisz: Manowar, Spiritul Beggars, Candlemass, Wolf, Trouble…
http://www.grandmagus.com/
https://www.facebook.com/grandmagusofficial

DAWN OF DISEASE (Niemcy) melodyjny death metal:

Dawn Of Disease to czołowy przedstawiciel melodyjnego death metalu zza naszej z zachodniej granicy. Do tego z naszym rodakiem, Tomaszem Wiśniewskim na wokalu! Dawn Of Disease powstał właśnie z jego inicjatywy w 2003 roku w miasteczku Osnabrück w południowo-zachodniej części Niemiec. Miejscu w Dolnej Saksonii o bogatej historii, będącym jednym z miast, w którym podpisano traktat kończący wojnę trzydziestoletnią.

Zaczęło się od wydania EP-ki "Through Bloodstained Eyes" (2004) i koncertów z paroma znanymi zespołami, lecz niestety wkrótce potem okazało się, że nie wszyscy traktują Dawn Of Disease równie poważnie jak Tomasz i kapela na parę lat zniknęła z horyzontu. Wróciła w 2009 roku z muzykami pełnymi zaangażowania i ostro zabrała się do pracy. W krótkim czasie nagrała promo, zdobyła kontrakt płytowy i doczekała się debiutanckiej płyty "Legends Of Brutality" (2011). Odbijają się na niej echa uwielbianego przez muzyków szwedzkiego death metalu, zarówno w jego agresywnej, brutalnej postaci z bombardującymi blastami plus świetnym growlem Tomasza, jak i w postaci pięknych, melodyjnych gitarowych riffów.

Rosnące zainteresowanie zespołem przełożyło się na więcej koncertów i wzrost liczby fanów. Drugą płytę Dawn Of Disease wydali jeszcze w NoiseArt Records, ale później złowiła niemiecką kapelę w swoje sidła renomowana, austriacka Napalm Records i jej nakładem ukazał się trzeci album formacji, "Worship The Grave" (2016; miksy i mastering V.Santura z Triptykon). O ile w muzyce Grand Magus i Amon Amarth, które wystąpią po Niemcach, więcej jest mitologii, o tyle Dawn Of Disease chętniej kręci się wokół tematów mrocznych diabelskiego pochodzenia. Połączenie wokalnego słowiańskiego szaleństwa i instrumentalnej teutońskiej precyzji? Czemu nie! To naprawdę działa, do tego wspaniale.

Sprawdź, jeśli lubisz: Kataklysm, Panzerchrist, Amon Amarth, Demonical...
http://www.dawnofdisease.com/
https://web.facebook.com/DawnOfDisease

Szczegóły koncertów:
Kto zagra:
AMON AMARTH (Szwecja) melodyjny, epicki death metal
+
Grand Magus (Szwecja) heavy metal, power metal
Dawn Of Disease (Niemcy) melodyjny death metal

Kiedy: 7 grudnia (środa) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 8 grudnia (czwartek) 2016
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Kiedy: 9 grudnia (sobota) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty w Krakowie i w Warszawie: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie), bilety na koncert w Gdańsku: http://www.b90.pl/bilety/
Oraz:
Progresja
Ticketpro
Eventim


Komentarze