Blindead w Krakowie: nowy support i rozkład jazdy


Już 4 listopada w krakowskim Kwadracie zagra formacja Blindead. Tego dnia na scenie zobaczymy również: grupy Lonker See z Gdynii oraz krakowskie atmosferyczne Coffinfish. 


Rozkład jazdy tego wydarzenia prezentuje się następująco:
18:30 Drzwi
19:15-19:55 Coffinfish
20:10-20:55 Lonker See
21:15-... BLINDEAD


BLINDEAD (Gdynia, Polska) post metal, atmosferyczny metal, doom:

Pod koniec lipca 2016 roku Blindead otworzył kolejny rozdział w swojej kilkunastoletniej historii. Na festiwalu Castle Party gdyńska formacja dowodzona przez Mateusza "Havoka" Śmierzchalskiego, zagrała pierwszy od 18 miesięcy koncert, przedstawiając publice zebranej w ruinach bolkowskiego zamku nowego wokalistę, Piotra Piezę. "Cieszymy się, że mogliśmy zacząć ten nowy rozdział właśnie z wami!" – dziękował Blindead fanom po występie.
Radość wielbicieli Blindead parę dni później znacznie wzrosła, gdy zespół ogłosił, że jesienią 2016 roku ukaże się jego piąta studyjna płyta, "Ascension". Materiał nagrano w Raven Studio z Janem Galbasem w roli współproducenta i realizatora dźwięku. Rejestracją partii wokalnych, miksem, masteringiem oraz ostatecznym szlifem producenckim albumu zajął się Jakub Mańkowski, z którym zespół współpracował już przy EP "Impulse" oraz płycie "Affliction XXIX II MXMVI".

Krótko po anonsie związanym z albumem, do mediów trafiła pierwsza singlowa piosenka z "Ascension", "Hearts", zaostrzając jeszcze bardziej apetyty fanów kapeli na nowy materiał. Utwór dowodzi, że Blindead nie przestał być zespołem światowego formatu, jakim stał się po płycie "Autoscopia / Murder In Phazes", EP-ce "Impulse" i genialnym albumie "Affliction XXIX II MXMVI". Znów moc i zło przenikają się z subtelnością elektronicznych cudów, jakie narodziły się w głowie Bartka Hervy'ego.

Kapela Havoka potrafi się kapitalnie "sprzedać" na koncertach, stworzyć wyjątkową aurę, porwać publiczność. Składy Blindead mogą się zmieniać, ale to jedno pozostaje niezmienne.

Sprawdź, jeśli lubisz: Neurosis, Cult Of Luna, Intronaut, Minsk, Obscure Sphinx…
https://web.facebook.com/blindeadofficial

LONKER SEE (Gdynia, Polska) space rock, jazz, psychodela, ambient:

Lonker See to kwartet z Gdyni, który gra w składzie: Joanna Kucharska (gitara basowa, wokal), Bartosz Boro Borowski (gitara, djembe, wokal), Michał Gos (perkusja) i Tomasz Gadecki (saksofon). Jak pisze ich wydawca: "Lonker See to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej znanych z 1926 czy Kiev Office". Już instrumentarium wskazuje, że mamy do czynienia z twórcą, któremu warto się bliżej przyjrzeć. Jest bowiem w muzyce Lonker See trochę rockowej psychodelii, ambientu, jazzu, shoegaze'u. Powodzenia temu, komu uda się jednoznacznie określić to, co kapela gra. Zespół umie ciekawie opowiadać historie dźwiękami. Można się o tym przekonać chociażby na albumie "Split Image", który ukazał się wiosną 2016 roku. Na koniec jeszcz raz wydawca, Music Is The Weapon: "Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację, dzięki czemu każdy koncert ma indywidualny charakter".


Sprawdź, jeśli lubisz: Wacław Zimpel, Stara Rzeka, ARRM…
http://www.musicistheweapon.pl
https://www.facebook.com/LonkerSee


COFFINFISH (Kraków, Polska) post metal, experimental, sludge:

Sprawdź, jeśli lubisz: Blindead, Cult Of Luna, Amenra...

Zagrają:

BLINDEAD (Gdynia, Polska) post metal, atmosferyczny metal, doom
+
Lonker See (Gdynia, Polska) shoegaze, ambient, jazz
Coffinfish (Kraków, Polska) post metal, experimental, sludge

Kiedy: 4 listopada (piątek) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Oraz:
TicketPro
Eventim


Zaprasza Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://instagram.com/knockoutprod


Komentarze