Crystal Fighters: support i rozpiska czasowa koncertu


Znamy support i rozpiskę krakowskiego koncertu Crystal Fighters (3 listopada, klub Kwadrat).


CRYSTAL FIGHTERS (Wielka Brytania) alternative dance, synthpop, folktronica:

Ich muzyka to połączenie tradycyjnego baskijskiego folku z energetyczną muzyką elektroniczną. Grupa debiutowała w 2010 roku albumem „Star Of Love", który wzbudził sporo zamieszania w muzycznym świecie, jako wielka nadzieja w swoim niecodziennym muzycznym gatunku. Zespół miał także okazję supportować Foals na ich trasie koncertowej w 2010 roku, co z całą pewnością rozbudziło zainteresowanie londyńską kapelą. Crystal Fighters znani są ze swojej niesamowitej energii koncertowej – ich występy są intensywne, zdecydowanie bardziej „punkowe" i energiczne, niż ich nagrania studyjne.

Grupa ma na swoim koncie już dwa studyjne albumy. W 2010 roku światło dzienne ujrzał ich pierwszy krążęk „Star of Love", zawierający przebojowe „I Love London" oraz „Follow". Natomiast w 2013 roku ukazała się druga w ich muzycznej dyskografii płyta zatytułowana „Cave Rave" z singlami „You & I" i „LA Calling".

W kwietniu i maju 2016 roku Crystal Fighters odbyli trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Wizyta w Polsce będzie ważną częścią ich kolejnej, tym razem europejskiej trasy, która promować będzie nowe wydawnictwo. Zespół zapowiada, że ich trzeci album będzie jeszcze bardziej oderwany od rzeczywistości niż ich wcześniejszy materiał oraz, że nie mogą doczekać się powrotu na koncertową trasę i są głodni ponownych spotkań ze swoimi fanami.

Sprawdź, jeśli lubisz: Metronomy, Bokka, Digitalism, Kamp!, tańczyć...
http://www.crystalfighters.com
https://www.facebook.com/crystalfighters

KROKI (Wrocław/Poznań, Polska) electronic, indie rock, alternative pop:

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje sięgają jazzu, soulu, Indie rocka, a wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Kroki zwróciły na siebie uwagę świetną sesją live nagraną dla cyklu Sofar, a ich występ jest jednym z najpopularniejszych pośród polskich wykonawców. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla zespołu był występ na tegorocznej edycji Spring Break w Poznaniu - jego efektem jest podpisanie kontraktu wydawniczego z Kayax'em.
Debiutancki materiał ukazał się 14 października 2016 roku. Wydawnictwo promują single „Who You Are” i „Eyes”, które podbijają serca kolejnych fanów w różnych zakątkach globu. Po cichu nazywani są jednym z najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy, co potwierdza szybko rosnąca ilość koncertów w kraju i zagranicą, oraz zaproszenia do TVP i na Open’er Festival 2016.

Sprawdź, jeśli lubisz: Crystal Fighters, Kortez, Curly Heads, Marcelina…
https://soundcloud.com/krokimusic
https://www.facebook.com/krokimusic

Kto zagra:

CRYSTAL FIGHTERS (Wielka Brytania) alternative dance, synthpop, folktronica
+
Kroki (Wrocław/Poznań, Polska) electronic, indie rock, alternative pop

Kiedy: 3 listopada (czwartek) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)Komentarze