Death Valley High supportem krakowskiego koncertu Killing Joke


21 listopada w krakowskim klubie Kwadrat wystąpi zespół Killing Joke.  Jako support zagra formacja Death Valley High. Bilety są jeszcze dostępne w sprzedaży.


KILLING JOKE (Wielka Brytania) post punk, new wave, industrial rock:

Piekielnie inteligentni ludzie, tworzący piekielnie inteligentną muzykę, która zainspirowała rzesze twórców z szeroko pojętej sceny alternatywnej, w tym grunge'owej, a nawet metalowej. Nie zapominajmy, że ich kompozycję "The Wait" wiele lat temu przerobiła Metallica.

Zaczęli w 1978 roku w Londynie, zafascynowani punkiem i zachodzącymi w Anglii oraz na świecie przemianami społeczno-politycznymi, w tym wizją nuklearnej apokalipsy. Jaz Coleman, niedoszły architekt Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson od samego początku wyróżniali się z masy powstających wówczas zespołów. Choćby brzmieniem, intensywnością koncertów, na których przez lata integralnym elementem było palenie przez Jaza brytyjskiej flagi. Wokalista obdarzony potężną charyzmą i niebagatelnymi umiejętnościami muzycznymi (z czasem został dyrygentem i do dziś zdarza mu się prowadzić orkiestry) nigdy nie miał oporów przed mówieniem o konieczności pozbycia się "chciwych drani z banków centralnych", o tym, jak społeczeństwami manipulują media, sterowane przez grupki bogaczy, itp. Że Jaz ma niemały talent aktorski przekonał znakomity czeski film "Rok diabła". Jest też w treściach Killing Joke element mistyczny, a nawet romantyczny. O miłości traktująca piosenka "Love Like Blood" z płyty "Night Time" z 1985 roku, pozwoliła zespołowi po raz pierwszy poczuć, co to znaczy komercyjny sukces.

Wspomniany album znaczy tak zwany nowofalowy okres w twórczości Killing Joke. Znacznie wyżej cenione są jednak płyty, które są bardziej surowe, alternatywne, bezkompromisowe albo wręcz zbliżające zespół do metalu. Jak genialna "Pandemonium", "Extremities, Dirt And Various Repressed Emotions", nagrany z Dave'em Grohlem za perkusją "Killing Joke" z 2003 roku, "Absolute Dissent" z przebojowym "European Super State", czy wydany w 2015 roku "Pylon", piętnasta w dyskografii, którą Anglicy będą promować w Polsce.

Sprawdź, jeśli lubisz: New Model Army, Ministry, Godflesh, The Young Gods…
http://www.killingjoke.com
https://www.facebook.com/killingjokeofficial

DEATH VALLEY HIGH (USA) alternatywa:

Nie ma to jak w kreatywny sposób opisać własną twórczość muzyczną. "Mixtape do tanecznej imprezy na koniec świata" albo "przesterowane gitarowe riffy nad dancepunkowymi beatami", albo "Muzyka do bzykania w ciemnościach" – tak opisują swoją muzykę Reyka Osburn, Adam Bannister, Huffy Hafera i Daniel Ka$$hu, tworzący pochodzący z San Francisco zespół Death Valley High. Jest tym rock gotycki, jest współczesna alternatywa, sporo ilustracyjnej przestrzeni, a także taneczne rytmy. W 2016 roku kapela wydała płytę "CVLT [AS FVK]", którą promuje na wspólnej trasie z Killing Joke. Produkował ją Ulrich Wild, który w CV ma takie nazwy jak White Zombie, czy Deftones.

Sprawdź, jeśli lubisz: Glassjaw, Cave In, Girls Against Boys, Jawbox...
http://www.deathvalleyhigh.com
https://www.facebook.com/deathvalleyhigh

Zagrają:

KILLING JOKE (Wielka Brytania) post punk, new wave, industrial rock
+
Death Valley High (USA) alternatywa
Kiedy: 21 listopada (poniedziałek) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions oraz Core-Poration
Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)


Komentarze