Eluveitie w Katowicach: znamy supporty


Wiemy, kto zagra przed Eluveitie w katowickim Mega Clubie 18 grudnia!


Szwajcarzy z folkmetalowego Eluveitie zagrają 18 grudnia w katowickimMegaClubie. Ich występ poprzedzą koncerty trzech formacji z polski: pagan-folkowego Helroth , folkowego Netherfel i symfoniczno-metalowego As Night Falls, które otworzy koncert. Bilety w sprzedaży: http://knockoutprod.net/sklep/


ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal, melodyjny death metal:

Alpy są piękne. Kryją też w sobie wiele pięknych historii. A te lubi opowiadać przy wtórze tradycyjnych folkowych dźwięków z alpejskich okolic, przemieszanych z ostrym metalem, jedna z największych obecnie folkmetalowych formacji, Eluveitie. Która zawsze w Polsce może liczyć na owacyjne przyjęcie licznej widowni.

Grupa powstała w 2002 roku w miasteczku Winterthur. Tak samo nazywało się towarzystwo ubezpieczeniowe, które reklamował u nas przed laty Bogusław Linda pod hasłem „Życie to nie film”, i właśnie w tej miejscowości ma swoją siedzibę. Chrigel Glanzmann nie zamierzał jednak ze sprzedawania polis uczynić swego sposobu na życie. Kochał ostry metal, historię oraz mitologię celtycką, a do tego potrafił śpiewać oraz grać na wielu instrumentach.

Skład Eluveitie zmieniał się wielokrotnie. Tylko Glanzmann, niekwestionowany przywódca i lider oraz główny kompozytor, pamięta narodziny kapeli. Kapeli, która z każdą kolejną płytą rozwija swój styl i opowiada coraz ciekawsze historie. Które chętnie poznaje coraz więcej fanów na świecie. Płyta „Origins” z 2014 roku traktuje, w dużym uproszczeniu, o tym, jak narodziła się Szwajcaria. Napisane przez Glanzmanna opowieści i muzyka, spotkały się z niesamowitym przyjęciem poza ojczyzną. Dość powiedzieć, że na wymagającym rynku niemieckim dotarła do szóstej pozycji oficjalnego zestawienia albumów!

Sprawdź jeśli lubisz: Finntroll, Ensiferum, Korpiklaani, Battlelore…
http://eluveitie.ch/
https://www.facebook.com/eluveitie

Helroth (Warszawa, Polska) folk metal, pagan metal:

Zespoł został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół – Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. W swoją premierę miał teledysk "Wiedźma" zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP "I, Pagan". Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji.

Skład zespołu: Michał “Orthank” Lipka – vox
 Martha “Marchew” Gantner – flet,vox
Ernest “Bania” Grabowski-Patela – skrzypce
Cezary “Zapor” Zaporowski – gitara
Jan “Ciastek” Machalski – gitara
Adam “Morwin” Kłosek – bas
Marcin “Ściera” Ścierański – perkusja

Sprawdź, jeśli lubisz: Percival Schuttenbach, Arkona, Korpiklaani, Eluveitie…
http://helroth.com
https://www.facebook.com/Helroth

Netherfell (Kraków, Polska) folk metal: 

Krakowski zespół folkmetalowy zespół, łączący w swojej twórczości elementy muzyki folkowej (głównie słowiańskiej i celtyckiej) z nowoczesnymi odmianami ciężkiego, metalowego grania. W 2013 roku wydał EP "Okryte Zapomnieniem" i zagrał wiele koncertów u boku gwiazd sceny folkmetalowej (Arkona, Alestorm, Dalriada). W 2015 roku nakładem niemieckiej wytwórni NOIZGATE Records zespół wydał debiutancki album długogrający "Between East And West", promowany dwoma trasami koncertowymi po Polsce i Europie.

Aktualnie grupa pracuje nad kolejnym pełnowymiarowym wydawnictwem.

Sprawdź, jeśli lubisz: Arkona, Percival Schuttenbach, Northland, Skyforger…
https://www.facebook.com/Netherfell

As Night Falls (Katowice, Polska) symphonic metal, power metal:

Katowicki zespół jest właśnie w trakcie promocji swojej debiutanckiej płyty “Embrace the Journey”. Poza tym na koncie mają jeszcze dwie EPki ("My secret place", "From Grace To Oblivion"). As Night Falls można było usłyszeć w roli supportu takich gwiazd jak: Tarja Turunen (ex-Nightwish), Liv Kristine (ex-Leaves’ Eyes, Theatre of Tragedy), Antimatter, Welicoruss, Artrosis, Proletaryat, Sixpounder, Night Mistress, Horrorscope.

Sprawdź, jeśli lubisz: Epica, Nightwish, Leaves’ Eyes, After Forever…
https://www.facebook.com/asnightfallsband

Zagrają:
ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal, melodyjny death metal
+
Netherfell (Kraków, Polska) folk metal
As Night Falls (Katowice, Polska) symphonic metal, power metal

Kiedy: 18 grudnia (niedziela) 2016
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety wkrótce dostępne na:
http://knockoutprod.net/sklep


Komentarze