Emergenza: pierwsze krajowe eliminacje już w tym tygodniu


W dniach 3-6 listopada w warszawskim klubie VOODOO odbędą się pierwsze eliminacje w ramach festiwalu Emergenza – największego festiwalu dla zespołów, które nie są związane kontraktem płytowym. Poznajcie kolejne terminy przesłuchań na terenie całej Polski.

 Emergenza to festiwal w pięciu etapach:

1.     W ponad stu pięćdziesięciu miastach na całym świecie organizowane są przesłuchania z kompletnie wyposażoną sceną, organizacją i promocją koncertów.
2.     Maksymalny czas występu każdego zespołu to 30 minut. Formacje muszą przejść kilkuetapowe eliminacje, alby wystąpić w znanych międzynarodowych lokalach.
3.     Podczas każdego koncertu to publiczność wybiera zwycięskie zespoły. Pierwsza czwórka awansuje do kolejnego etapu eliminacji. Podczas finałów regionalnych i narodowych sędziowie wybierają zwycięzcę i przyznają nagrody.
4.     Zespół, który zwyciężył w krajowym finale bierze udział w światowym finale w Niemczch na Tauberta Open Air Festival przed trzydziestotysięczną widownią, Emergenza ponosi koszty przejazdu i pobytu zespołu.
5.     Najlepszy zespół na świecie (wybierany przez Jury) wygrywa międzynarodowe tournee, instrumenty i inne nagrody. Jury wybiera również najlepszych instrumentalistów finału.


Pierwsze krajowe eliminacje odbędą się w dniach 3-6 listopada w Warszawie (klub Voodoo). Stronę festiwalu znajdziecie TUTAJ, a link do wydarzenia na Facebooku TU. Klikając w linki znajdziecie wszelkie informacje dotyczące festiwalu i możliwości zgłoszenia swojego zespołu.


Paulina Łyszko


Komentarze