Ghost Bath nagrywa nowy album

(C) Nuclear Blast
Ghost Bath nagrywa nowy album. Nienazwany następca płyty Moonlover ukaże się późną wiosną przyszłego roku nakładem wytwórni Nuclear Blast.„Moje podejście do tego albumu zostało lepiej przedstawione w cytacie, który niedawno czytałem w ‘Moby Dicku’ Hermana Melville’a” – mówi lider zespołu, Nameless.

„Żeby cieszyć się ciepłem ciała, jakaś część ciebie musi być zimna, ponieważ nie ma takiej jakości na tym świecie, która nie jest tym czym jest przez kontrast. Nic w sobie nie istnieje. Jeśli pobłażasz sobie tak, że jest ci za bardzo wygodnie i minęło tak wiele czasu, to nie można powiedzieć, żeby było ci wygodnie dłużej. Z tego powodu sypialnia nigdy nie powinna być umeblowana z ogniem, który jest jednym z luksusowych bolączek bogatych. Na tym poziomie smakowitości jest posiadanie niczego poza kocem pomiędzy tobą i przytulnością, i zimnem zewnętrznego powietrza. Wtedy leżysz jak jedna ciepła iskra w sercu arktycznego kryształu”.

„Kontrast jest tym, co tworzy silniejsze uczucie i emocje na tym albumie. Radosne, ekstatyczne doświadczenie przyczyni się do dalszej potencjalnej depresji, przelane w surrealizm kosmosu i śmierci” – wyjaśnia muzyk.


Paulina Łyszko

Komentarze