Laura Marling: nowy utwór i zapowiedź albumu „Semper Femina”!


Laura Marling ogłosiła szczegóły dotyczące swojego szóstego albumu. „Semper Femina” ukaże się 10 marca 2017. Płyta została nagrana w Los Angeles pod koniec 2015 roku, a za produkcję odpowiada Blake Mills (Alabama Shakes, Jim James).


Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest utwór „Soothing”, do którego powstał klip wyreżyserowany przez samą Laurę:
Płyta „Semper Femina” w większości powstała podczas trasy promującej album „Short Movie”. Laura opowiada:„Zaczęłam pisać „Semper Femina” tak, jakby mężczyzna pisał o kobiecie, a potem pomyślałam, że to nie mężczyzna, tylko ja. Nie potrzebuję udawać kogoś innego, żeby pokazać sposób, w jaki patrzę na kobiety, również na siebie.”

Niedawno Laura Marling zaangażowała się w kwestię pracy kobiet w studio nagraniowym. W dyskusjach zatytułowanych „Reversal of the Muse”, które pojawiły się w sieci w formie podcastów, udział wzięli: HAIM, Karen Elson, Vanessa Parr, Dolly Parton, Shura i Emmylou Harris. Zaproszeni rozmawiali np. o tym, czy brak kobiet w otoczeniu studyjnym zmieniłby cokolwiek, w tym co powstaje w studio.

„Semper Femina” to szósty album Laury w ciągu 9 lat. To płyta, która pyta jak społeczeństwo odbiera seksualność i płeć, ale bez szukania konkretnych odpowiedzi. Zachowuje otwartość i wyraża własną  drogę autorki do odkrywania siebie i swojego rozwoju jako artystki.


Komentarze