Overkill: rozpiska czasowa polskich koncertów


Koncerty Overkill w Polsce zbliżają się wielkimi krokami – formacja zagra 15 listopada w warszawskiej Progresji i 16 listopada w krakowskim klubie Kwadrat.


OVERKILL (USA) thrash metal:

Zespół, który nigdy nie dał ciała i jest jednym z najważniejszych ambasadorów klasycznego thrash metalu na świecie. Istnieją dłużej niż Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax, czyli wielka czwórka thrashu. Niezmiennie kapelą dowodzą charyzmatyczny, sympatyczny i obdarzony fantastycznym poczuciem humoru wokalista Bobby "Blitz" Ellsworth i basista DD Verni. Pierwszy w wolnych od muzyki chwilach prowadzi z żoną sklep z ekskluzywnymi czekoladami, drugi ma studio nagraniowe, z którego Overkill od lat korzysta.

Załoga z New Jersey nigdy nie utyskuje na świat, biznes muzyczny, tylko zakasuje rękawy i bierze się do roboty. Efektem są regularnie wydawane płyty i grane trasy koncertowe. Jak na razie ostatnią płytą Overkill jest "White Devil Armory" z 2014 roku, ale w setliście kapeli podczas kolejnej wizyty w Polsce mogą pojawić się nowe piosenki, bo na jesień 2016 roku zapowiadane jest 18. studyjne dzieło zespołu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Annihilator, Testament, Anthrax, Megadeth, Death Angel…
http://wreckingcrew.com/Ironbound/
https://web.facebook.com/OverkillWreckingCrew?_rdr

CROWBAR (USA) stoner, sludge:

Wizyty w Polsce Crowbar częste nie są, ale jak już Kirk Windstein z kapelą się pojawia, to kluby trzęsą się w posadach od ciężarowych riffów i charakterystycznego wokalu lidera kapeli z Nowego Orleanu, która działa od 1989 roku. Poprzednie koncerty zespołu w naszym kraju wzbudziły duże zainteresowanie. Kirk po pożegnaniu się z Down i zwalczeniu nałogu alkoholowego, postawił wszystko na zespół, który blisko 30 lat temu stworzył. Sądząc po przyjęciu, jakie polscy fani zgotowali Crowbar na trasie promującej album "Symmetry In Black", decyzji tej Amerykanin niewielki wzrostem, ale wielki głosem, talentem i podejściem do fanów, żałować nie będzie. Kirk i jego kumple z zespołu, Matthew Brunson (gitara), Tommy Buckley (perkusja) i Jeff Golden (gitara basowa), pracują właśnie nad kolejną porcją dźwięków wgniatających w podłogę. Znając Windsteina, można zakładać, że znów nas zachwycą.


Sprawdź, jeśli lubisz: Eyehategod, Black Label Society, Down, Melvins, High On Fire…
http://www.crowbarnola.com
https://www.facebook.com/crowbarmusic


DESECRATOR (Australia) thrash metal:

Jeśli lubicie oldschoolowy thrash zamieszkały w niedalekim sąsiedztwie klasycznego metalu, nie przegapcie koncertu australijskiej ekipy Desecrator. Kwartet z Melbourne istnieje od 2008 roku i w swojej ojczyźnie aktywnie koncertuje. Ma w swej dyskografii trzy wydawnictwa, dwie EP-ki i koncertową płytę "Live Til Death", którą zmiksował im sam Harris Johns (m.in. Sodom, Kreator, Coroner). Ich granie to połączenie szkoły niemieckiej i wczesnych produkcji Exodus i Testament. Dobre odniesienia, prawda?
Sprawdź, jeśli lubisz: Exodus, Testament, Sodom, Destroyer 666..
http://www.desecrator.net
https://www.facebook.com/DESECRATORAUS

SHREDHEAD (Izrael) thrash metal:

O Izraelu mówi się i pisze najczęściej w następstwie zawirowań politycznych. Rzadko w kontekście metalu. Właśnie przyszła pora, aby przedstawić zespół z Bliskiego Wschodu, który będzie otwierać koncerty Overkill. Kapela nazywa się wymownie Shredhead, a pod taką nazwą działa od 2011 roku. Jest ich pięciu i łoją zawodowy thrash metal z nowoczesnym brzmieniem. Na koncie Shredhead są dwie duże płyty. Ostatnia to "Death Is Righteous" z 2015 roku, zmiksowana w słynnym duńskim studiu Antfarm. Energii mają za trzy kapele, więc na ich koncercie na pewno nudzić się nie będziecie.


Sprawdź, jeśli lubisz: Pantera, Testament, Metallica, Anthrax, Exodous...
http://www.shredheadband.com
https://www.facebook.com/shredheadband

Kto zagra:

OVERKILL (USA) thrash metal
+
Crowbar (USA) stoner, sludge
Desecrator
Shredhead (Izrael) thrash metal
Kiedy: 15 listopada (wtorek) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł w przedsprzedaż; 100 zł w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 16 listopada (środa) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 90 zł w przedsprzedaż; 100 zł w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)


Komentarze