Sepultura: okładka, tytuł i tracklista nowego albumu

(C) D.O Blackley
Zespół Sepultura podzielił się ze swoimi fanami okładką, tytułem i tracklistą nadchodzącego wydawnictwa. Płyta ukaże się dzięki wytwórni Nuclear Blast 13 stycznia.

„Znalazłem pracę Camili Dela Rosy robiąc, kiedy szukałem alternatywnych artystów do pracy nad okładką naszej nowej płyty. Miałem koncept w mojej głowie i nazwę albumu, Machine Messiah, ale to nie liczyło się bardzo od czasu, kiedy szukałem różnych stylów i pomysłów, różnych artystów. Kiedy zobaczyłem jej obrazy byłem naprawdę pod wrażeniem jej stylu, pełne kolorów i znaczenia, bardzo unikalne i żywe! Ona pochodzi z Filipin, miejsca gdzie występowaliśmy kilka lat temu i czuliśmy intensywność kultury, bardzo energetyczna! Ona ma tę moc w swoich obrazach i rysunkach! Główną inspiracją Machine Messiah jest robotyzacja naszego społeczeństwa w dzisiejszych czasach. Koncept Boga Maszyny, który najpierw stworzył ludzkość, a teraz wydaje się, że ten cykl ulega zamknięciu wracając do punktu wyjścia. Pochodzimy z maszyn i wrócimy tam, skąd przyszliśmy. Kiedy powróci mesjasz będzie robotem, albo humanoidem, albo bio-mechanicznym zbawicielem” – mówi Andreas Kisser.

„Obraz ‘Deus Ex-Machina to arcydzieło! Byłem naprawdę zszokowany, kiedy zobaczyłem, jak jej koncept dla obrazu był idealnym dla naszego pomysłu! Okładka została zrobiona 6 lat temu dla naszego nowego albumu, a ona tego nie wiedziała! Ani ja, ale jestem szczęśliwy, że nasze drogi się skrzyżowały. Praca Camilii jest intensywna i rzuca się w twarz. Mamy szczęście, że taka wspaniała artystka dla nas pracuje, jest miła i bardzo utalentowana. Przyniosła coś nowego i ekscytującego do 32 lat kariery, podczas których wspaniali artyści kreowali niezapomniane i ikoniczne okładki albumów. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu wszystkiego [co wiąże się z] Machine Messiah, jest to album Sepultury, ale z nowym kierunkiem i intensywnością; nowe muzyczne wyzwanie, krok naprzód! Nie mogę się doczekać, żeby pokazać światu naszą muzykę (…)” – kontynuuje muzyk.

Okładka i tracklista płyty Machine Messiah:


1. Machine Messiah
2. I Am The Enemy
3. Phantom Self
4. Alethea
5. Iceberg Dances
6. Sworn Oath
7. Resistant Parasites
8. Silent Violence
9. Vandals Nest
10. Cyber GodZespół Sepultura udostępnił także czwartą część dokumentu „Sepultura Under My Skin – The Mediator UK Tour 2015”. Nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Na początku przyszłego roku Sepultura razem z zespołami Kreator, Soilwork i Aborted wyruszy w europejskie tournee, w ramach którego zagrają także w Polsce – koncert odbędzie się 15 lutego 2017 roku w warszawskiej Progresji. Bilety możecie nabyć w cenach: 125 zł (w przedsprzedaży) i 140 zł (w dniu koncertu). Wejściówki znajdziecie TUTAJ. Na wydarzenie zaprasza Knock Out Productions.

Tak prezentuje się całe europejskie tournee:


w/ KREATOR, SOILWORK, ABORTED
01.02.  F          Metz - B.A.M.
02.02.  NL        Tilburg - 013
03.02.  D         Munich - Tonhalle
04.02.  D         Hamburg - Mehr! Theater
06.02.  DK       Copenhagen - Amager Bio
07.02.  N         Oslo - Rockefeller
08.02.  S          Stockholm - Fryshuset
10.02.  FIN       Helsinki - Black Box
11.02.  FIN       Tampere - Pakkahuone
12.02.  EST      Tallinn - Rock Cafe
13.02.  LT        Vilnius - Siemens Arena
15.02.  PL        Warsaw - Progresja
16.02.  A          Vienna - Gasometer
17.02.  D         Wiesbaden - Schlachthof
18.02.  D         Berlin - Columbiahalle
19.02.  CH       Pratteln - Z7
21.02.  I           Trezzo - Live Club
22.02.  F          Grenoble - Summum
23.02.  E          Barcelona - Razzmatazz
24.02.  E          Madrid - Riviera
25.02.  F          Toulouse - Bikini
26.02.  F          Paris - Bataclan
28.02.  UK       Manchester - Academy
01.03.  IRL       Dublin - Vicar Street
02.03.  UK       London - o2 Forum
03.03.  B          Torhout - De Mast
04.03.  D         Essen - Grugahalle
07.03.  RUS     Moscow - Bud Arena*
* no ABORTED


Paulina Łyszko

Komentarze