Steve Harris i British Lion za dwa miesiące w Krakowie


Basista zespołu Iron Maiden – Steve Harris – razem ze swoim solowym projektem – grupą British Lion – za dwa miesiące zagra aż dwa koncerty w Polsce.

STEVE HARRIS BRITISH LION (Wielka Brytania) heavy metal:

Jeżeli jest się fanem heavy metalu, tego pana nie można nie znać. Znakomity basista i kompozytor, wielki fan West Ham United, w którym, krótko grał jako junior, by ostatecznie postawić na muzykę. Miłość do futbolu jednak została i przejawia się na każdej trasie koncertowej Iron Maiden meczem ekipy Ironów z lokalnym zespołem.

Steve to przede wszystkim założyciel wspomnianej, jednej z największych legend heavy metalu, grupy Iron Maiden. Choć w 2016 roku skończył 60 lat, wciąż jest w doskonałej formie scenicznej i kompozytorskiej, wciąż szuka nowych wyzwań, zawsze jest w studiu jako producent lub współproducent, gdy Żelazna Dziewica nagrywa płytę.

W 2012 roku wydał pierwszą płytę solową pod tytułem "British Lion", którą nagrał z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. W 2016 roku Steve po raz kolejny odwiedził Polskę z kolegami z Iron Maiden, dając genialny show we Wrocławiu, promujący album "The Book Of Souls". Zawsze blisko fanów, zawsze uśmiechnięty, skromny, dający z siebie wszystko na scenie i charakterystycznie galopujący na swoim basie, jak choćby w niezapomnianym "The Trooper". Oto w wielkim skrócie jeden z największych muzyków metalowych w historii.

Sprawdź, jeśli lubisz: Iron Maiden, Saxon, Accept, Halford…


Zagrają: 
STEVE HARRIS (Wielka Brytania) heavy metal
+
support


Kiedy: wtorek, 22 listopad, 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie klubu: 18.30
Start: 19.00
Ceny biletów: 
80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu


Komentarze