Hammerfall: Przypominamy o supportach


4 lutego w warszawskiej Progresji zagra zespół Hammerfall. Jako suporty zaprezentują się Gloryhammer i Lancer.


Szwedzcy power metalowcy z Hammerfall pojawią się już 4 lutego na koncercie w warszawskiej Progresji! Przypominamy o dwóch supportach, które będą towarzyszyć grupie w trakcie jedynego Polskiego występu na trasie. Tego samego dnia obejrzymy Gloryhammer oraz Lancer. 

Bilety w sprzedaży:http://knockoutprod.net/sklep/HAMMERFALL (Szwecja) power metal, heavy metal:

Jeden z czołowych przedstawicieli power metalu rozpoczął działalność w 1993 roku, w mieście, które dla szeroko pojętego ostrego grania ma znaczenie szczególne, Göteborgu. Przez skład Hammerfall przewinęli się muzycy, którzy współpracowali z Dark Tranquillity, In Flames, czy zespołem Yngwiego Malmsteena. Twórcą formacji jest świetny gitarzysta, mający serbskie korzenie Oscar Dronjak. Od połowy lat 90. dzielnie wspiera go znakomity wokalista Joacim Cans. Niedługo po tym, jak dołączył on do Hammerfall, zespół nagrał kapitalny debiut „Glory To The Brave” (1997), będący niczym świeży powiew na dość nijakiej i przewidywalnej scenie powermetalowej. Jeszcze lepsze wrażenie zrobiła druga płyta, „Legacy Of Kings” (1998). Obydwa materiały zaliczane są dziś do klasyki gatunku, podobnie jak pochodzący z 2000 roku album „Renegade”.

Późniejsze lata to wzrost renomy Hammerfall, kolejne świetne albumy, a także zmiany w składzie. W obecnym wcieleniu szwedzkiej kapeli lata 90. XX wieku pamiętają Oscar, Joacim i basista Fredrik Larsson, który w 2007 roku powrócił do kolegów po 10-letnim rozbracie. Ostatnią pozycją w dorobku Hammerfall wciąż jest wydany w 2014 roku album „(r)Evolution”, który był numerem jeden w szwedzkim notowaniu płyt, a na czwartej pozycji uplasował się w Niemczech. Ale to się zmieni w listopadzie 2016 roku. Na ten miesiąc zapowiedziana jest premiera dziesiątej studyjnej płyty szwedzkiej formacji. I zapewne znów fani dostaną przepyszną porcję muzyki powstałej z połączenia Helloween, Iron Maiden i Manowar.

Sprawdź, jeśli lubisz: Helloween, Nocturnal Rites, Manowar, Edguy, Dream Evil…
http://www.hammerfall.net/
https://facebook.com/hammerfall

GLORYHAMMER (Wielka Brytania) symfoniczny power metal:

Fantasy, science fiction plus mity i legendy to twoja zajawka? Lubisz to z epickim podkładem muzycznym? Jeżeli na obydwa pytania padła odpowiedź twierdząca, koniecznie sięgnij po nagrania istniejącego od 2010 roku szkockiego zespołu Gloryhammer. Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że potomek wspaniałej niemieckiej szkoły powermetalowej, zrodzony został dzięki inicjatywnie znanego z Alestorm klawiszowca Christophera Bowesa.

Hammerfall byle kogo na support nie wybiera. Szwedzka legenda w samych superlatywach wypowiada się o młodszych kolegach z Gloryhammer. "Ich epicka, potężna muzyka będzie doskonałym wprowadzeniem do naszego koncertu" – mówił gitarzysta Hammerfall Oscar Dronjak. Szkoci wciąż promują koncepcyjny album "Space 1992: Rise Of The Chaos Wizards" z 2015 roku. Będzie szansa, aby odlecieć na chwilę do świata czarowników, czarownic, odległych światów, futurystycznych opowieści.

Sprawdź, jeśli lubisz: Grailknights, Rhapsody of Fire, Avantasia, Alestorm, Fairyland…
http://www.gloryhammer.com/
https://www.facebook.com/gloryhammer/

LANCER (Szwecja) heavy metal, speed metal, power metal:


Połączcie sobie w myślach stary Helloween, Edguy, Gamma Ray i Iron Maiden, a dostaniecie muzykę, którą gra istniejący od 2009 roku szwedzki Lancer. Gra na poziomie, którego wymienione legendy na pewno by się nie powstydziły. Nie będzie to nikogo dziwić, gdy doda się informację o tym, że członkowie kapeli poznali się podczas studiów na akademii muzycznej w miejscowości Arvika. Okazało się, że Sebastian Pedernera (perkusja), Fredrik Kelemen (gitara), Peter Ellström (gitara) i Isak Stenvall (wokal) dzielą podobne fascynacje, a do tego mają ochotę dać temu wyraz poprzez zespół. W 2012 roku nastąpiła jedyna zmiana w Lancer, oryginalnego basistę Björna Svenssona zastąpił grający do dziś Emil Öberg.

Debiutancka EP-ka "Purple Sky" dała Lancer kontrakt płytowy, spowodowała też zachwyt kochających power metal Japończyków. Po niej przyszły imienny debiut z 2013 roku i młodszy o dwa lata album "Second Storm", którym zachwycili się recenzenci. Niektórzy określali wręcz Lancer zespołem, który niebawem wkroczy na tron power metalu. W 2016 roku szwedzka kapela została złowiona przez Nuclear Blast i dla tej wytwórni powstaje trzeci materiał. Płyta "Mastery" ukaże się w styczniu 2017 roku, a piosenki z niej w wersji live usłyszycie podczas lutowej wizyty Lancer w Polsce.

Sprawdź, jeśli lubisz: Helloween, Edguy, Gamma Ray, Iron Maiden, Blind Guardian…
http://www.lancermetal.com/
https://www.facebook.com/lancermetal/

Zagrają:
HAMMERFALL (Szwecja) power metal, heavy metal
+
Gloryhammer (Wielka Brytania) symfoniczny power metal
Lancer (Szwecja) heavy metal, speed metal, power metal
Kiedy: 4 luty (sobota) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety systemowe:
Ticketpro
Eventim
Progresja


Komentarze