Immolation: nowy utwór i szczegóły dotyczące nadchodzącego albumu

(C) Napaplm Records
Immolation udostępnił nowy utwór i uchylił rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego studyjnego wydawnictwa.


Nowy album ze społu Immolation zatytułowany Atonment ukaże się 24 lutego 2017 roku nakładem wytwórni Nuclear Blast Records. Zespół udostępnił pierwszy singiel promujący wydawnictwo – utwór Destructive Currents – jako teledysk w 360 stopniach. Nagranie możecie zobaczyć poniżej:
Atonment został zarejestrowany w Millbrook Sound Studios w Nowym Jorku, wyprodukowany przez Paula Orofino, zmiksowany i zmasterowany przez Zacka Ohrena. Okładkę stworzył Par Olofsson (Immortal, The Faceless, Exodus, Abysmal Dawn) z dodatkową grafiką stworzoną przez Zbigniewa Bielaka (Ghost, Enslaved, Watain i Paradise Lost).


„Cieszymy się, że każdy w końcu może dostać przedsmak tego, co nowa płyta ma do zaoferowania. „Atonment” to bardzo mroczny i niepokojący album zarówno muzycznie, jak i lirycznie, komentujący ciemniejszą stronę ludzkości i świata dzisiaj. Każda piosenka na tym albumie jest unikalna na swój sposób, oferująca słuchaczowi szeroki zakres ciemnych korytarzy, które myślę, wpływają na wszystkie elementy, które sprawiają, że ten zespół jest tym ,czym jest.”- zapowiada Ross Dolan.

„Brzmienie tego albumu jest dokładnie tym, na co liczyliśmy i czujemy, że produkcja naprawdę dała tym piosenkom to masywne brzmienie i mroczne, grzeszne uczucie, którego potrzebują. Zackowi i Paulowi naprawdę się udało z tym [albumem] i sprawili, że nasz dziesiąty album najlepiej brzmiącym wydawnictwem do tej pory. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni, z tego, co tutaj stworzyliśmy i mamy nadzieję, że wszyscy inni będą cieszyć się z tych 11 piosenek, tak jak myślimy”- kontynuuje muzyk.

„Piosenka ‘Atonment’ opowiada o ślepej furii i destrukcyjności religijnego ekstremizmu niezależnie od tego, skąd pochodzi i jaki religijny baner reprezentuje. Okładka była zainspirowana fragmentem tekstu z tej piosenki i Parowi udało się stworzyć wizualizację dla tych czterech linijek, które po prostu rzuciły nas na kolana. Trzeba więc powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego wyglądu albumu, co obejmuje także cztery niesamowite dzieła wykonane przez ekstremalnie utalentowanego Zbigniewa Bielaka” – opowiada Dolan.

„Wybraliśmy utwór ‘Destructive Currents’ jako pierwszy wyciek [nowego albumu], ponieważ jest to szybka i agresywna piosenka (…). Jest po prostu mroczna i energetyczna i myślę, że da każdemu poczucie, co czeka ich przy tym wydawnictwie. Lirycznie piosenka zmaga się ze stadem/zbiorową mentalnością i jak jest karmiona, zmanipulowana i eksploatowana przez siły zewnętrzne. To są prądy oszustwa, dezinformacji i zniszczenia, które mają na celu wprowadzić ludzi w błąd. To jest pomysłem na piosenkę lirycznie” – kontynuuje wokalista.

Tak przedstawia się okładka i tracklista wydawnictwa:01. The Distorting Light      
02. When The Jackals Come            
03. Fostering The Divide    
04. Rise The Heretics          
05. Thrown To The Fire      
06.  Destructive Currents   
07.  Lower
08.  Atonement
09.  Above All
10.  The Power Of Gods     
11.  Epiphany
Bonus Track (CD only):
12.  Immolation (re-recorded)
Paulina Łyszko

  

Komentarze